AltCity Istanbul için SON BAŞVURU Tarihi 24 Eylül’e Uzatıldı!

Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu, farklı ülkelerden insanların karşılıklı anlayışa dayalı ilişkiler geliştirmesi için çalışan uluslararası kuruluşu British Council, Zorlu Holding ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin günümüzün en önemli kavramlarından biri haline gelen dijital dönüşümü desteklemek üzere hayata geçirdiği platformu Digi.logue’un işbirliğiyle hayata geçirilen AltCity Istanbul için başvurular, 24 Eylül Pazar gününe kadar uzatıldı.

Daha önce Brezilya’nın Sao Paulo kentinde, Meksika’nın başkenti Mexico City ve Kolombiya’nın başkenti Bogota’da yapılan ve 4. ayağı İstanbul’da gerçekleştirilecek projenin başvuruları, British Council Türkiye ve Digi.logue’un dijital hesaplarından yapılabiliyor.

Oluşturulacak eserler 14 Kasım’da Zorlu PSM’de sergilenecek

Farklı disiplinlerden gelen ve Türkiye’de yaşayan tüm sanatçılara açık olan AltCity Istanbul projesi için paylaşılacak kriterler doğrultusunda; alanında uzman isimlerden oluşan jüri 12 sanatçı seçecek. Sanatçılar, proje kapsamında British Council tarafından belirlenen Birleşik Krallık merkezli dijital sanat grubu Squidsoup’un Kurucusu ve Yaratıcı Direktörü Anthony Rowe ve ekibiyle bir araya gelecek. Yine Birleşik Krallık’ın en önemli dijital sanat merkezlerinden Quays Culture’ın Program Direktörü ve Manchester’daki MediaCity UK’in Light Festival, Signal Festival gibi etkinlikleriyle dijital sanat program yaratımında işbirliği yapan Lucy Dusgate de projenin planlama ve uygulamasında rol alacak.


Digi.logue ve Digi.logue Space:
Zorlu Holding ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi, günümüzün en önemli kavramlarından biri haline gelen “dijital dönüşümü”, Digi.logue adını verdiği bir platformla destekliyor. Dijital dönüşümün kitleler üzerindeki öneminin farkında olan platformun web sitesi digilogue.com ve Zorlu PSM’de oluşturulan Digi.logue Space adındaki özel alan, çağımızın gerekliliği sayılan dijital dönüşümün, mimari, müzik, sanat, moda, sinema gibi farklı alanlarda kesişmesi sonucunda yaratıcı endüstride olan ve bu dünyayı anlamak, yeteneklerini geliştirmek isteyenleri buluşturma hedefi taşıyor.

British Council:
Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası bir kuruluş olan British Council,1934 yılında kuruldu. Dünya genelinde 100’ü aşkın ülkeyle, kültür-sanat, İngilizce, eğitim ve sivil toplum alanlarında beraber calışıyor. Her yıl 20 milyondan fazla kişiyle yüz yüze iletişimde olan kurum, 500 milyonun üzerinde kişiye de internet üzerinden, radyo ve TV programlarımızla ve basılı yayınlarıyla ulaşıyor. Kraliyet Tüzüğü ile tüzel kişilik kazanmış bir hayır kurumu ve bir kamu kuruluşu olan British Council, Türkiye’de 1940 yılından bu yana faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor.