(Tabanlıoğlu Mimarlık) Dubai’de Yükseliyor!

Dubai’de yapımı tamamlanan Crystal Towers’ın tanıtımını, bu yıl on dördüncü kez katıldığı Cityscape Global sırasında gerçekleştirecek olan Tabanlıoğlu Mimarlık yeni projeleriyle gündemde.

Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 11 – 13 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek gayrimenkul ve mimarlık dünyasının en önemli küresel arenası Cityscape Global 2017, yine alanında Türkiye’nin dışa açılan en önemli platformlarından olacak. Dünyanın önde gelen yatırımcılarını, gayrimenkul ve mimarlık dünyasının en önemli temsilcilerini bir araya getiren bu buluşmada, Tabanlıoğlu Mimarlık da ‘aralıksız katılım’ geleneğini sürdürerek 14’ünce kez yerini alacak.

Gayrimenkul ve mimarlık dünyasının bu küresel buluşmasında başarıları ödüllerle tescillenen projelerini ve özgün mimari yaklaşımlarını S3A30 numaralı standında küresel temsilcilerle buluşturacak olan Tabanlıoğlu Mimarlık, Cityscape Global 2017 döneminde önemli bir başka tanıtıma daha imza atacak. Türkiye’nin küresel mimarlık ofisi Tabanlıoğlu Mimarlık, Dubai’de inşaatı tamamlanan, yatırımcısı Al Fattan Properties olan Crystal Towers projesini tanıtacak.

Jumeirah Beach bölgesinde, Al Mamsha Street üzerinde sembol yapılardan biri olarak yükselen karma kullanımlı proje, 35 katlı konut ve 30 katlı otel olmak üzere iki kuleden oluşuyor. Yapımı Temmuz 2017’de tamamlanan projenin otel kısmınd Temmuz ayından bu yana Rixos Premium, Dubai hizmet veriyor.

Crystal Towers, Cityscape Global 2017’nin ikinci günü, 12 Eylül’de düzenlenmesi planlanan özel bir davetle tanıtılıyor.

Davet, Crystal Towers’ın iki kulesinden birinde hizmete açılmış olan Rixos Premium, Dubai’de düzenlenecek. Tabanlıoğlu Mimarlık’tan Murat Tabanlıoğlu ve Melkan Gürsel ev sahipliğinde gerçekleştirilecek davet, Cityscape Global nedeniyle kentte bulunan gayrimenkul ve mimarlık dünyasının birçok önemli ismini buluşturacak.

Crystal Towers’ın, kentin doğal bir uzantısı olarak ve ziyaretçilerin yanı sıra kentte yaşayanlarla buluşma kaygısıyla geliştirilen Dubai’deki öncü bir proje olduğunu belirten Murat Tabanlıoğlu, “Okyanus manzarasına hakim kristal kuleler ‘The Walk’ üzerinde yer alması itibarı ile kumsalla sahil yolunu sokak seviyesinde yer alan sosyal alanları aracılığıyla buluşturuyor, Crystal Towers sadece direkt kullanıcılarına değil, tüm kentli ve ziyaretçilere açık; ana fonksiyonlarının ötesinde bir kentsel buluşma noktası olma fikrini koruyor” dedi.

Tabanlıoğlu Mimarlık imzasını taşıyan Crystal Towers’ın, TA_Dubai ofislerinin tam karşısında yükseldiğine dikkat çeken Melkan Gürsel de, “Tabanlıoğlu Mimarlık, İstanbul’daki merkezimizin yanı sıra Dubai (BAE), Doha (Katar), Londra (İngiltere) ve New York (ABD) ofisleri ve yaklaşık 200 kişilik kadrosu ile Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde projelere imza atıyor. Bugün de Dubai’de hayata geçmiş örnek bir projemizin tanıtımını yapmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.