Türkiye ve Bozüyük Ekonomisine DEĞER KATAN (DemirDöküm)’e 2 Ödül Birden…

Ürettiği yüksek teknolojiye sahip ürünlerle 63 yıldır iklimlendirme sektörüne öncülük eden DemirDöküm, iki ödüle birden layık görüldü. Bozüyük’te Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen “Ekonomiye Değer Katanlar” ödül töreninde DemirDöküm, orta ve ileri teknoloji ürünlerde Yerli Malı Belgesi ile “Yerli Üretime Destek Ödülü” ve bölgede sağladığı yüksek düzey istihdam nedeniyle “Bölge Ekonomisi Katkı Ödülü”nün sahibi oldu.

DemirDöküm, Bozüyük’te ilk 500’e giren sanayi kuruluşları, kurumlar vergisinde dereceye giren sanayiciler, yerli malı belgesine sahip firmalar ve yüksek düzeyde istihdam sağlayan firmaların ödüllendirildiği organizasyonda 2 ödüle birden layık görüldü.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Bilecik Valisi Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman ve Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı‘nın katılımı ile gerçekleştirilen “Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni“nde DemirDöküm; orta ve ileri teknoloji ürünlerde Yerli Malı Belgesi ile “Yerli Üretime Destek Ödülü” ve bölgede sağladığı yüksek düzey istihdam nedeniyle “Bölge Ekonomisi Katkı Ödülü“nün sahibi oldu.

Türkiye sanayi tarihine adını altın harflerle yazdıran DemirDöküm’ün Bozüyük Tesisleri’nde günümüzün en yüksek teknolojisi ile ürettiği ürünleri dünyanın 50 ülkesine ihraç ettiğini belirten DemirDöküm Üretim Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Çoban, kazanılan ödüllerle gurur duyduklarını belirtti. DemirDöküm’ün geçmişte olduğu gibi gelecekte de hem iklimlendirme sektörüne hem de Türkiye’de öncü bir şirket olmak için yatırıma devam ettiklerini kaydeden Gürhan Çoban sözlerini şöyle sürdürdü;

“Kazandığımız bu önemli ödüller gelecek hedeflerimize ulaşmamızda bizleri daha çok teşvik ediyor. DemirDöküm olarak Ar-Ge’de, yatırımda hız kesmeden tüketicilerimizin hizmetine kaliteli ve yüksek tasarruflu ürünleri sunduk. Bu yaklaşımımızla bugün iklimlendirme ve tesisat sektöründe dünyada en güçlü oyunculardan biri konumuna ulaştık. Bu alandaki konumumuzu güçlendirmek, büyümek için Bozüyük’te yatırıma devam ediyoruz. 2017 yılında fabrika, Ar-Ge, marka ve dijital dönüşüm çalışmaları için toplam 40 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. DemirDöküm olarak çalışanlarımızdan, tedarikçi ve iş ortaklarımızdan aldığımız güçle hep birlikte büyüyerek Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bugün kazandığımız 2 ödülde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve bizi bu ödüllere layık gören herkese teşekkür ederiz.”