Yangın Sistemlerinde (E.C.A.) Garantisi!

E.C.A. , yangın sistemleri ile yeni bir pazara giriş yapıyor. Sistem,  ıslak alarm vanaları, izlenebilir kelebek vanalar, test ve dranaj vanaları, akış anahtarı, yükselen milli vana, itfaiye kat bağlantı vanası ürün gruplarından oluşuyor.

Armatür ve tesisat ürünleri pazarında kalite denince akla gelen markalar arasında yer alan E.C.A. yangın sistemleri sektörüne de giriş yapmaya hazırlanıyor. İnşaat sektöründe yapı malzemeleri kategorisinde armatür ve teknik ürün grubunda pazarın sağlamlık ve kalite algısı yüksek markası E.C.A.,  yılların tecrübesini yangın sistemleri sektöründe de değerlendirmek istiyor. Son düzenlemeler ile inşaat projelerindeki yeni standartlar gereği yangın söndürme sistemlerinin kullanımının zorunlu hale gelmesiyle pazardaki ihtiyacın artacağını öngören E.C.A. bu alandaki alt yapı ve teknolojisine güveniyor. E.C.A. , 2017 yılında daha da genişletilen teknik ürün Ar-Ge Merkezi’ndeki yatırımlarla bu pazara yepyeni teknolojileri E.C.A. kalite ve güvencesiyle ürün geliştirecek.

E.C.A. armatür ve teknik ürünler yurt içi dağıtımından sorumlu şirketi Elmor A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz yangın sistemleri sektörüne girişleriyle ilgili şöyle konuştu; “E.C.A. Teknik Ürünler ürün grubu olarak gelişen inşaat sektöründe sistem çözümleri yaratmak istiyoruz. Son dönemde, inşaat sektöründeki yeni standartlar, yangın söndürme sistemleri ürün grubu kullanımını zorunlu hale getirdi. Hali hazırda binaların altyapılarında gerek doğalgaz gerekse içme suyu küresel vana kullanımlarında, daire iç ısıtma ve sıhhi tesisatlarında E.C.A. markalı ürünler kullanıyor. Yeni giren yangın sistemleri ürün grubuyla bu alanda da E.C.A. kalite ve güvencesini müşterilerimize sunmak istiyoruz.”

Türkiye’de Sprinkleri ilk E.C.A. üretti

Enver Öz, pazarla ilgili de şunları söyledi; “Yangın söndürme sistemleri Türkiye’de gelişmekte olan bir sektör. Pazara bizden önce giren yerli ve yabancı firmalar var. Türkiye pazarının yıllık 200.000.000 TL seviyesinde olduğunu öngörüyoruz. Markamızın kalite ve güven algısı sayesinde pazara hızlı bir giriş yapacağımızı düşünüyoruz.

Türkiye’de sprinkleri ilk üreten firma biziz. Ayrıca  CE belgelendirmeleri yapan da ilk yerli üreticiyiz. 2017 yılı içerisinde Ar-Ge merkezimizin açılışını yaptık. Yaklaşık 40 kişilik Ar-Ge grubumuzla ve üretim tesislerimize yaptığımız yeni yatırımlarla ürün gamımızı hızlı bir şekilde tamamladık.

Yeni sektöre kanaldaki tüm bayi ağımızı ilave ederek giriyoruz. Tüm bölgelerdeki bayilerimizde stoklar olacak. Proje satışları için de gücümüze güveniyoruz.”