(Hager I Berker)’den TEKNOLOJİ ve EL İŞÇİLİĞİNİ buluşturan özgün tasarımlar…

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte geçmişte sadece işlevsellik beklediğimiz anahtar prizler, günümüzde işlevselliğin yanında artık dekorasyonda da kendine önemli bir yer ediniyor. Enerji yönetimi ve yaşam konforu alanında özgün tasarımlarla entegre çözümler sunan Hager I Berker, Manufaktur grubunda anahtar prizleri el işçiliği ve üstün teknoloji ile buluşturuyor. İnce bir zanaatkarlıkla müşteri taleplerine göre şekillenen Manufaktur grubu, anahtar priz seçiminde özgün tasarımlara doğru yeni bir akımı başlatıyor.

Akıllı bina otomasyonları ve anahtar priz sektörünün lider markası Hager I Berker, manufaktur grubunda bütün ürünleri kişinin isteklerine göre mimar ve tasarımcılar eşliğinde şekillendiriyor. İnce bir zanaatkarlıkla işlenen ürün grubu, gerçek teknoloji ve el işçiliği ile hayal gücünü dekorasyona yansıtıyor. Mimar ve tasarımcıların yönlendirmesi eşliğinde tamamen kişinin isteğine göre şekillenen ürün grubu, özel baskı, boyama, yüzey işleme gibi üretim teknikleri ve el işçiliği ile şekilleniyor. Geniş materyal, renk ve yüzey seçenekleri bulunan manufaktur ürünleri KNX ve konvansiyonel sistemleri ile teknolojinin derinliklerini hissettiriyor.

Yaşam alanlarında konfor ve fonksiyonelliğin sınırı yok

Hayatı kolaylaştırmasının yanı sıra enerji tasarrufu sağlayabilen KNX sisteminin ilk temsilcisi Hager Group’a bağlı olan Berker, teknolojiyi maksimumda kullanan modülleri ile akıllı bina sektöründe çığır açıyor. Bugün tüm firmalarda uluslar arası standart haline gelen KNX sistemi, kullanıcıların ihtiyaç duydukları modüllere göre sürekli geliştirilebiliyor. Sistem; daireler arası görüntülü & sesli görüşme, yönetim duyurularını anında takip, teknik, taksi, vale, kuaför, temizlikçi gibi hizmetlere hızlı ulaşım, aydınlatma, dim, perde-panjur, iklimlendirme ve müzik sistemi kontrolü, önceden ayarlanan “hoş geldin” ve “güle güle” senaryoları gibi hizmetleri barındırabiliyor. Müşteri talebine göre farklı senaryolar da geliştirilebilmesinin yanı sıra sinema, tatil, misafir, gece (uyku) modu vb. gibi özel durum senaryoları da eklenebiliyor. Tüm bu hizmetler evden uzaktayken de akıllı telefon ve bilgisayarlardan takip edilebiliyor.