(Kärcher) ile inşaatlarda YÜZDE 50 daha etkin temizlik!

İnşaat sektöründe temizlik ve hijyen denildiğinde basınçlı yıkayıcılar olmazsa olmazlardan. 85 °C’ye kadar ısıtılmış su, çok kirli inşaat alanlarını, beton kalıntılarını, gres gibi zor çıkan ve yapışkan yağları soğuk makinelere göre yüzde 50 daha kısa sürede ve etkili çıkarabiliyor. Basınçlı yıkama makinelerinin mucidi Kärcher, özellikle inşaat sektöründe hijyen ve temizlik için ekonomik ve etkili bir çözüm olan sıcak basınçlı yıkayıcıları öneriyor.

İnşaat sektöründe çok kirli inşaat alanları, gres gibi zor çıkan ve yapışkan yağlar, beton kalıplarında kalan beton kalıntılar gibi temizlenmesi güç kirler ve alanların temizliğinde sıcak basınçlı yıkayıcılar ön plana çıkıyor. Bu alanları soğuk makinelere göre en az yüzde 50 daha az sürede ve daha etkin şekilde temizleyen Kärcher sıcak basınçlı yıkayıcılar, profesyonel kullanıcılara hem zaman açısından hem de ekonomik olarak tasarruf sağlıyor.

Hem çevre dostu, hem ekonomik profesyonel temizlik çözümü

Temizlik sırasında ısı kullanılması, kir ve yağın daha kolay parçalanmasını sağlıyor. Hatta sıcaklık her 10 °C yükseldiğinde kimyasal süreçler hızlanıyor ve reaksiyon süresi yarı yarıya düşüyor. Soğuk su temizlik maddeleriyle birleştiğinde etkili bir temizlik sağlasa da, sıcak su kullanan basınçlı yıkayıcılar etkili temizliği çok daha kısa bir sürede ve ekonomik bir şekilde sağlıyor. Yağ, reçine gibi inatçı kirler sıcak suyla temas ettiklerinde parçalanmaya başladığı için, soğuk suya oranla çok daha az temizlik malzemesi kullanmak gerekiyor. Hatta bazı durumlarda tek başına sıcak basınçlı su yeterli olabiliyor. Sıcak basınçlı su hem çevre dostu hem de kullanıcının bütçesini de rahatlatıyor. Kärcher, bu sebeple sıcak basınçlı yıkayıcıları öneriyor. Kärcher, sıcak su kullanan bu yıkayıcıların, özellikle yüksek hijyen standartlarına sahip kurumsal ve profesyonel alanlar için ideal olduğunu belirtiyor.

Sıcak basınçlı yıkayıcılar nasıl çalışıyor?

Su ilk olarak, yerden kazanmak için iki kez bükülmüş ısıtma bobinlerine sahip brülör kazanında ısıtılıyor. Düşük emisyonlu yakıcı, standart ısıtma yağı veya biyodizel ile çalışabiliyor. Alternatif olarak, bazı makinelerde elektrikli ısıtıcı da bulunabiliyor. Tam kapasite ve maksimum çalışma basıncında (ortalama bir makine için yaklaşık 700 l/h ve 120 bar) yüksek basınçlı su en fazla 85 °C’ye kadar ısıtılıyor. Suyun hacmini düşürerek, ısıtma bobininde sıcaklığı 155 °C’ye varan buhar üretiliyor ve bu işlem sonucunda yüzey temizliği için ideal buhar temizleme aşamasına geçiliyor.


Kärcher:
KARCHER, 1935 yılında Almanya’da Alfred Kärcher tarafından kurulmuştur. Temizlik makine, ekipman ve aksesuarlarının yanı sıra, temizlik kimyasalları ve deterjanlarını da üretmekte olan; dünya üzerinde 190’ı aşkın ülkede 40.000 satış noktasından kullanıcılara hizmet sağlayan bir sanayi devidir. 10 binin üzerinde çalışanı ile Kärcher, 80 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada hem profesyonel kullanıcılara hem de ev kullanıcılarına yenilikçi temizlik çözümleri sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: www.kaercher.com/tr