(Tuna Ofis), Hollanda’nın Rotterdam şehrinde!

Bugünün ofis yaşamı, bugünün tasarımı” mottosuyla fark yaratan tasarımlar sunan Tuna Ofis, uluslararası pazarlarda büyüme hedefi doğrultusunda, Hollanda’nın Rotterdam şehrinde showroom açtı.

Tasarıma ve mimariye önem veren şirket, yeni yatırımını da bu doğrultuda yaparak UNESCO’nun Dünya Mirası listesinde yer alan Van Nelle’i tercih etti. İç mekanları showroom ve ofis olarak yenilenen Rotterdam’daki eski tütün fabrikasında hizmete giren showroom, ofis mobilyalarında uzmanlaşan Tuna’nın ergonomi ve fonksiyon konusundaki birikiminin yanı sıra, geniş ürün yelpazesini Avrupa’nın hizmetine sunuyor.

Sektöründe yaklaşık yarım asrı geride bırakan Tuna Ofis, geçtiğimiz yıl Suudi Arabistan’ın Riyad şehrine yaptığı yurt dışı yatırımlarının devamını, Benelüks ülkelerine hitap eden Rotterdam showroomu’yla sürdürüyor. Tuna Ofis, yakın zamanda İngiltere ve Fransa’da da showroom açmaya hazırlanıyor.

Güçlü bir ArGe altyapısıyla yurt dışı yatırımlarını hızlandırdığını belirten Tuna Girsberger Genel Müdürü ve Tuna Ofis Satış ve Pazarlama Bölüm Başkanı G. Mehmet Arda, “Avrupa’nın en önemli merkezlerinden Hollanda’nın ardından; İngiltere ve Fransa pazarlarına yönelik çalışmalarımız hızla devam ediyor. Gelecek yıl için Avrupa ve Orta Doğu’daki fuarlarda da aktif olarak yer alacağız. Hedefimiz, üretimimizin %40’ını ihracat için kullanmak.” dedi.


Tuna Ofis ve Tuna Girsberger:
“Bugünün ofis yaşamı, bugünün tasarımı” mottosuyla fark yaratan tasarımlar sunan Tuna Ofis, 1970 yılında İstanbul’da kuruldu. Ulusal bir marka yaratma stratejisi doğrultusunda, ilk showroom’unu 1982’de Ankara’da açtı. Bugün İstanbul Altunizade ve Silivri’nin yanı sıra Ankara, İzmir ve Riyad’da bulunan mağazalarıyla hizmet veren Tuna Ofis, Türkiye’deki ofis mobilyası sektörünün yabancı ortaklı tek kuruluşu. İsviçre’nin en köklü şirketlerinden Girsberger Holding AG ile 1992’de yaptığı ortaklığın sonucunda, Tuna Girsberger markasıyla yılda yaklaşık 70 bin ofis koltuğu üretiyor.