(Pronet): “Su baskınlarını komşularınızdan duymayın…”

Su baskını tehlikesine karşı ev ve işyerlerinde önlem almak isteyenlerin yardımına elektronik güvenlik sistemleri yetişiyor. Pronet, 5 Korumalı Güvenlik Hizmeti kapsamında evlere yerleştirilen nem detektörleriyle, su baskını ihtimali oluştuğunda en kısa süre içerisinde yetkililere haber verilmesini sağlıyor. 

Ev ve işyeri güvenliği dendiğinde akla gelen ilk konu hırsızlık oluyor. Ancak artık elektronik güvenlik sistemleri su baskınlarına karşı da önlem almayı mümkün kılıyor. Pronet, 5 Korumalı Güvenlik Hizmeti kapsamında sunulan su ve nem detektörleriyle, ev veya işyerlerinde normalin dışında bir durum oluştuğunda harekete geçiyor. Sistem, kullanıcılar evde olmasa dahi Pronet Alarm Haber Alma Merkezi’ne sinyal iletiyor. Böylece büyük kayıplarla sonlanabilecek vakaları önlemek mümkün oluyor.

Ediz Habip

Zarar oluşmadan önlemek mümkün

Elektronik alarm sistemlerinin “önleyici” özelliğine dikkat çeken Pronet Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, “Evimizde bir su sızıntısı ya da baskın olduğunda, çoğumuz bunu komşularımızdan duyarız. İş yerinde veya dışarıdaysak aceleyle eve gitmeye ve durumu kontrol altına almaya çalışırız. Çok yönlü hizmetler sunan alarm sistemleri ise hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, acil sağlık ve panik hallerine en hızlı şekilde müdahale edilebilmesinin yanı sıra, su baskınlarının da zarar oluşturmadan önlenmesini sağlıyor” dedi.

Her yıl yüzlerce vakayı haber veriyor

7/24 hizmet veren Pronet Alarm Haber Alma Merkezi, herhangi bir tehlike anında kullanıcıyı, dünya standardı olan 60 saniyenin çok altında, ortalama 10 saniye içinde arıyor. Yılda 1 milyon çağrı karşılayan merkez yüzlerce su baskınını ilgililere haber vererek en kısa sürede müdahale edilmesini sağladı.


Pronet:
1995 yılında kurulan Pronet, bugün yaklaşık 200 bin aktif güvenlik sistemi kullanıcısı ve 5000’i aşan özel güvenlik projesiyle sektörünün lider şirketidir. Sunduğu güvenlik çözümleriyle kişi, kurum, kuruluş, öz varlık ve bilginin korunmasını sağlayan Pronet, ev ve işyeri güvenliğinin yanı sıra bankalar, alışveriş merkezleri, havaalanları, perakende mağaza zincirlerinin de aralarında bulunduğu birçok büyük kuruma yönelik hizmet ve çözümler üretiyor. Hizmetlerini hırsızlığa karşı önleyici ve caydırıcı tedbirlerle sınırlı tutmayan Pronet, abonelerine “5 Korumalı Güvenlik Hizmeti” ile hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi olayların yanı sıra acil sağlık ve panik durumlarına da müdahale edebiliyor. İnsana ve teknolojiye sürekli yatırım yapan Pronet, bunun bir sonucu olarak alarm sonrası aboneyi ortalama 10 saniyelik arama hızıyla dünya standartlarının üstünde bir hizmet veriyor. 2015’te Türkiye’de En İyi Müşteri Deneyimi Ödülü’nü kazanan Pronet, 2016’da da çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli etkinliklerinden 11. Contact Center World Awards’ta, “En İyi Müşteri Deneyimi” kategorisinde önce EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ve sonra dünya birincisi oldu. Pronet ayrıca, dünyanın en saygın iş ödülleri organizasyonlarından Stevie Awards 2016’da 4 altın, 3 bronz ödül kazanarak önemli bir başarıya daha imza attı.

Detaylı bilgi için: www.pronet.com.tr