“Rooms & Walls” sergisi ANNA LAUDEL CONTEMPORARY’de açılıyor…

Detlef Waschkau, Hochhäuser, Istanbul, 2013

Anna Laudel Contemporary, yerli ve yabancı sanatçılarının işlerinden oluşan bir seçki ile yaz döneminde yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Resim, heykel, enstalasyon, fotoğraf ve kolaj dahil olmak üzere, farklı teknikler kullanarak çalışan dokuz sanatçının işleri Rooms & Walls isimli karma sergiyle sanatseverlerle buluşuyor.

7 Temmuz Cuma günü saat 18.00-­20.30 arasında gerçekleşecek açılışın ardından Rooms & Walls, 25 Ağustos tarihine kadar Anna Laudel Contemporary’de görülebilir.

Tuğçe Diri, Bekleyiş Serisi, 2016

Sergide yer alan sanatçılar: Almanya’dan Detlef Waschkau; Hollanda’dan Brigitte Spiegeler ve Türkiye’den Arzu Başaran, Ramazan Can, Tuğçe Diri, Bilal Hakan Karakaya, Ekin Su Koç, Gazi Sansoy ve Serpil Yeter.


Anna Laudel Contemporary:
2012-­2016 yıllarında, dört sene boyunca Erenköy’de yer alan ve Anna Laudel tarafından kurulan ART350 Galeri, güncel sanat alanında Türkiye ve uluslararası sanatçıların çalışmalarına daha kapsamlı destek vermek amacıyla yeniden yapılandırıldı ve Karaköy Bankalar Caddesi’nde tarihi bir binada Anna Laudel Contemporary ismi ile Aralık 2016’da kapılarını açtı.

Anna Laudel Contemporary, sergi alanına ek olarak sanatseverlerin bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduğu, uluslararası sanat ortamıyla birlikte hareket eden; sanatçıların aynı zamanda konakladığı ve yaratıcı projelere imza attıkları yeni bir mekan sunuyor. Aynı anda solo ve grup sergileri ve etkinlikler düzenlemeye olanak sağlayan beş katlı tarihi binada yer alan galerinin direktörlüğünü Ferhat Yeter yapıyor. Galerinin kurucusu Anna Laudel, Düsseldorf’tan Türkiye’ye 20 sene önce tekstil alanında iş kurmak için geldi. Kendisi aldığı eğitim ve içinde büyüdüğü güncel sanat ortamının etkisiyle Türkiye’de galeri açarak bu alanda çalışan yerli ve yabancı sanatçılara destek olmayı amaçlıyor.