İnşaat Sektöründeki FIRSATLAR ÜZERİNEFuar!

İnşaat sektörünün önde gelen uluslararası etkinliklerinden biri olan Le Mondial du Bâtiment, 6-10 Kasım 2017 tarihleri ​​arasında Paris Nord Villepinte fuar merkezinde gerçekleşecek.

İki yılda bir INTERCLIMA + ELECHB,  IDÉOBAIN ve BATIMAT, bugünün ve yarının binaları için inşaat malzemeleri ve çözümlerini sergiliyor. Olumlu bir görünüme sahip, ancak ciddi değişiklikler geçiren bir endüstride, 2017 yılı Le Mondial du Bâtiment Fuarı, profesyonellerin inşaat sektörünün karşılaştığı yeni sorunları anlamalarına ve çözümler sunmalarına yardımcı olarak, gitgide iyileşmekte olan pazardan fayda sağlamalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Fransa’da derin değişikliklere uğrayan bir endüstri için olumlu görünüm

2016 yılında tahmin edilenden daha iyi bir sonuç alınmasının ardından, inşaat sektörünün Fransa’daki büyümesinin 2017’de de devam edeceği ve yılın % 3.4’lük tahmini bir artışla tamamlanacağı öngörülüyor. İnşaatın, özellikle konut ve ticari mülkler için hızla gelişen yeni inşaat pazarıyla (+% 7) desteklenen olumlu iş döngüsünün yeni bir evresine girdiği görülüyor.

Yeniden büyüyen pazardan yararlanmak için 3 fuar

2017 Le Mondial du Bâtiment, karar vericilere, satın alma yetkililerine ve tesisatçılara / montajcılara büyüyen pazardan yararlanmak için fırsat sunmayı amaçlıyor. INTERCLIMA+ELECHB, IDÉOBAIN ve BATIMAT, farklı ziyaretçi profillerinin beklentilerini karşılamak için 4 ana odak etrafında sayısız yenilik sunacak:

Sektöre yönelik köklü değişiklikleri anlama

  • Daha geniş ürün ve çözüm yelpazelerini keşfetmek için tek bir mekân içerisinde 6 değişik meslek tipine özel, birbirine bağlı hall ile yeni fuar organizasyonu.
  • Gelecekteki eğilimleri anlamak için fuarlardan önce, fuarlar sırasında ve sonrasında uzman bilgileri. Her bir fuar için bir blog ve aylık e-bültenler, inşaat sektöründeki eğilimleri ve değişiklikleri, 5 temaya odaklanarak açıklayacak: Hizmet sektöründe Konfor ve Enerji; Yaşayan Banyolar ve İç Mekânlar; Sürdürülebilir İnşaat; Geleceğin İnşaatları; “Mimarlığa Bakış” (Mimari Perspektifler).

Konut sakinlerinin yeni kullanım şekillerine ve beklentilerine çözümler bulma

  • “Des Hubs des Solutions” hall girişlerinde uzmanlarla, tasarımcıların, üreticilerin, operatörlerin ve kullanıcıların beklentilerini karşılayan montajlı çözümler sunacak.
  • Ziyaretçileri, endüstriyi etkileyen kilit konular hakkında bilgilendirmek için ana tematik oturumlarda açılış konuşmaları düzenlenecektir. Proje sahipleri ve müteahhitler, sektörleri için önemli referansları sözlü olarak anlatmaya ve paylaşmaya davet edilecek.
  • Teknik atölyeler yeni düzenlemeleri açıklayacak ve gerçek çözümleri tartışacaklar. (Les Matinales de la rénovation).

Yenilikleri ve teknolojileri benimsemek

  • Ürün tanıtıcıları ile “canlı” yenilik alanları, 18 Eylül 2017’de düzenlenecek bir törenle açıklanacak Yenilik Ödülleri’ni kazanan ürünleri sunacak.
  • Rehberli turlar, markaların çözümleri arasından seçimde bulunarak, söz konusu markaların teknik yöneticilerinin yapacağı sunumlar ile ziyaretçileri belirli konularda bilgilendirecek.
  • Önerilen ziyaretçi güzergâhları, doğrudan belirli konulara değinilecek şekilde oluşturulacak.

Fransa’da iş yapmak ve ötesi

  • Özel davetliler olarak, Fransızca konuşan ülkelerden gelen yetkililere, 84 ülke ve hükümetin karar alıcıları ile görüşme fırsatı sunulacak. (Fransa konuşulan ülkelerdeki tüm proje sahipleri ile iş toplantıları, konferans oturumları vb.)
  • Uluslararası Ticaret Kulübü, ihracat iş ilişkilerini optimize etmek isteyen tüm profesyoneller için toplantılar ve iş fırsatları sunacak.

Le Mondial du Bâtiment Direktörü Guillaume Loizeaud, “2017 yılında INTERCLIMA + ELECHB, IDÉOBAIN ve BATIMAT, dünyanın en kapsamlı inşaat sektörü çözümleri, yenilikleri, gösterileri ve seminerler dizisini bir araya getirecek. İnşaat sektörünün karşılaştığı yeni zorluklara tepki vermek için profesyonellerin iş dostu bir atmosferde bir araya gelmeleri için benzersiz bir fırsat. 2017 Le Mondial du Bâtiment’i sektörün yeniden doğuşunun gerçek bir kutlaması haline getirmek için bize destek veren sektördeki herkese teşekkür ediyorum.” diyor.


REED EXPOSITIONS FRANCE:
20 ülkede 52 sektörün aralarında – Batimat, EquipHotel, IFTM-Top Resa, Expoprotection, Pollutec, Midest, SITL, Maison & Objet*, Fiac, Paris Photo, Nautic— gibi öncü etkinliklerinin de bulunduğu etkinlikleri ve 51 websitesiyle Reed Expositions, müşterilerimizin işini dönüştürme gücü ile beraber yeni temaslar, içerikler ve topluluklar sunuyor. Fransa ve yurtdışından 24.400’den fazla şirket ve 1.58 milyon satın alma yetkilisi, etkinliklerimizin müşterileridir.

Reed Expositions, dünyanın önde gelen etkinlikler organizatörü ve 60’tan fazla etkinlik ve 2 yan şirketi Reed Expositions France ve Reed Midem ile Fransız pazarında lider olan Reed Exhibitions Group’un bir üyesidir.

Detaylı bilgi için: www.reedexpo.fr

* Reed Expositions ve Ateliers d’Art de France’ın bir yan kuruluşu olan SAFI tarafından düzenlenmiştir