3. Havalimanı İnşaatında (BOSTİK) İmzası!

Birçok prestijli projede yer alan Bostik, İstanbul Yeni Havalimanı işletmesini üstlenen İGA’nın çözüm ortağı oldu. Bostik, projenin cephe ve çatı detaylarında, yangına dayanıklılık istenen tüm detaylarda, ince yapı imalatlarındaki teknik harçlar detaylarında ve zemin grubunda yer alacak. İstanbul’un 3. Havalimanı, 350’den fazla destinasyon ve yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak.

Bostik’ten projeye dahil olmaları hakkında yapılan açıklamada: “İGA İstanbul Yeni Havalimanı projesinde, şartname aşamasından ürünlerin sahada uygulamasına kadar İGA yetkilileriyle birçok konuda çözüm ortağı olarak çalıştık. Proje, konumu ve büyüklüğü ile birlikte en son teknoloji unsurlarını da içinde barındırıyor. Bu sebeple kullanılan her ürün ve sistemin, ulusal ve uluslararası standartları sağlamanın yanında zorlu saha testlerinden de geçmesi gerekiyor. Bostik olarak bu aşamaların hepsini sorunsuz karşılamamız, global marka gücümüz ve proje detaylarına mahsus yenilikçi çözümlerimiz sebebiyle İGA yetkililerince tercih edildik” denildi.

Bostik teknolojisinin projeye sağlayacağı avantajlar

Kullanılacak her ürün İGA şartname gereksinimlerini karşılıyor ve sahada uygulama kolaylığı ile projenin imalat hızını kesmeden daha ileriye taşımasını sağlayan yeni nesil çözümler sunuyor. Bu noktada Bostik’in tüm dünyaya lanse ettiği SMP teknolojisi öne çıkıyor. Çatı ve cephede kullanılan sızdırmazlık ürünleri ve nem toleranslı yapıştırıcılar, yüksek performansları ile tercih ediliyor.

Bostik ürünleri, kullanıldığı alanlarda kendinden önceki ve sonraki imalatlar için en ideal sistem çözümlerini oluşturarak yekpare sonuçlar veriyor.


Bostik:
Bostik, endüstriyel üretim, inşaat ve tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümleri geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 1.6 Milyar Euro’luk cirosu ve 4.900 çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır.

Bostik Türkiye de; yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında çok güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, Hadımköy ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor. 

Ayrıntılı bilgi için  www.bostik.com.tr