(Duravit)’ten, GELECEĞİN Banyo Trendleri…

Duravit, ISH 2017’de sunulan yeni ürünlerle iç tasarımın temel fikrini yeniden yorumladı ve yüksek yaşam standartlarına sahip bireysel banyolar için tasarımlarının arasına yenilerini kattı. Tüm ürünler tutarlı bir tasarım diline sahip ve tüm serilerdeki ürünler birbiriyle optimum etkiyle birleştirilebiliyor. Hassas geometrik formlar, seçilen malzemeler, yumuşak, mat renkler ve dokular banyonuza farklı ve size özel bir hava katıyor; tasarım, fonksiyon ve yüksek çalışma konforu mükemmel şekilde koordine ediliyor.

“Nordic” döşeme tarzı, açık formlar ve yumuşak, doğal renklerle karakterize ediliyor. Danimarkalı tasarımcı Cecilie Manz, Duravit için hem hissi hem de işlev bakımından etkileyici olan Nordik tasarımını yeni teknolojiler, yeni renkler ve yeni malzemelerle birleştirdi.

Luv banyo serisi, büyük odalar ya da misafir banyoları için tamamen yeni tasarım olanakları sunuyor. Alışılmadık tasarımları Nordik saflığı ve duygusal zerafeti birleştiriyor. DuraCeram®‘den üretilen tezgah üstü lavabolar, ince kenarları, geniş iç derinliği ile etkileyici bir tasarıma sahip. Malzemelerin ve renklerin seçimi, Cecilie Manz’ın zarif dokunuş ve nüans duygusunu yansıtıyor. Duravit, ilk kez DuraCeram lavaboların dış tarafında yumuşak tonlarda mat renkler kullanıyor ve bu da lavabo içindeki beyaz seramik ile kontrast oluşturuyor. Saten mat vernikte yeni soluk Nordik renkler, mobilyalarda da bulunabiliyor. Sıcaklık hissi veren ve yüksek kalitede mat görünüm sağlayan mineral malzeme DuraSolid A‘dan üretildi.

Yeniden Tasarlanmış Zamansız Geometri

Duravit tarafından tasarlanan VeroAir, şu an devam eden eğilimi koruyor: dayanıklı tasarım için hem mekanları hem de kişileri etkileyen banyo serileri. Net, klasik dikdörtgen şekli ile Vero, 2001’den beri banyo tasarımının mimari klasiklerinden biri oldu. Modern üretim teknolojileri sayesinde Vero Air’in hassas tasarımı Vero’nun zamansız geometrisini yeniden yorumluyor. Ürün yelpazesindeki lavabo ve küvetler, ince kenarlara ve çarpıcı bir çizgisel çekiciliğe sahip.

Yeni DuraSquare koleksiyonuyla Duravit, netliği ve hassaslığı ile yeni standartlar belirleyen Vero Air’in bir yenisini sunuyor. Lavabodan küvete kadar tüm banyo ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek şekilde tasarlandı. İçeriği ise yenilikçi DuraCeram ve DuraSolid malzemeleriyle hazırlandı.

Kompakt Alanlar İçin Yaratıcı Çözümler

Yaşam alanlarımız gittikçe sınırlı hale gelerek daha fazla pratiklik ve beraberinde alanların kullanımında akıllı çözümler gerektirmekte. Duravit, yenilikçi Shower+Bath kombinasyonu ile çağdaş banyo tasarımı ve optimum alan kullanımıyla ilgili gereksinimleri birleştirmeyi başardı: EOOS‘un tasarımında duşakabin ve küvet bir arada bulunuyor. Shower+Bath’in fonksiyonel çok yönlülüğü DuraSolid malzemesinin kullanımının bir sonucu.

Bireysel ve boyutları yeniden tasarlanmış yıkama alanı hem işlevsel hem de kullanışlı. Yeni sistem, iki farklı kalınlıkta (30 ve 45 mm) ve değişken genişlik ve derinlikteki tek biçimli mobilya konsollarını içeriyor. L-Cube, Vero, Happy D.2, Delos, DuraStyle, Ketho ve X-Large toplam yedi Duravit serisi ile kombine edilebiliyor. Duravit konsolları, kayısı incisi veya taş mavi gibi parlak parlak vernikten meşe veya ceviz gibi gerçek ahşap cephelere kadar 32 farklı kaplama ile üretiliyor.

 


Duravit AG:
1817’de Kara Orman, Hornberg’de kurulan Duravit AG, lider bir uluslararası tasarımcı banyolar üreticisidir. Şirket dünya genelinde 130’dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve adı, yenilikçilik, iyi tasarım, akıllı teknoloji kullanımı ve en üst düzey kaliteyle bir arada anılmaktadır. Philippe Starck ve EOOS gibi yüksek profilli uluslararası tasarımcılarla işbirliği içerisinde hareket eden şirket, kullanıcılar için yaşam kalitesini sürekli olarak geliştiren konforlu banyolar geliştirmektedir. Duravit ürün portföyü, vitrifiye, banyo mobilyaları, akrilik ürünler ve küvetler, wellness ürünleri, akıllı klozet kapakları, bataryalar ve aksesuarlardan oluşmaktadır.  

Detaylı bilgi için: www.duravit.com.tr