UrbanObscura / Kentler: Değişen Rotalar Değişen Haritalar

Galeri Siyah Beyaz, Mimarlar Derneği 1927’nin 90. kuruluş yılı programı çerçevesinde geliştirilen “UrbanObscura” projesinin ilk etkinliği olan sergi açılışına ve Mimarlar Derneği 1927’nin sezon kapanış partisine Ersa Mobilya katkılarıyla ev sahipliği yapıyor.

“Kent, kentlilik, kent mimarisi ve kent mekânı kavramları bizim için ne anlama geliyor?” sorusu yarım asırdır sorgulanmasına rağmen, yaşanan değişimin hızı ve içeriği nedeniyle bugün de güncelliğini koruyor. 9 Haziran 2017 tarihinde Galeri Siyah Beyaz’da açılışı yapılacak olan ‘UrbanObscura / Kentler: Değişen Rotalar Değişen Haritalar’ sergisi; bu sorunun eşliğinde, Mimarlar Derneği 1927 tarafından yürütülen UrbanObscura projesinin gelişmesine katkı sağlamak ve yaşanan kentsel-mimari değişim ekseninde rotalar ile haritaların da değişiyor olmasına dikkat çekmek amacıyla farklı disiplinlerde üretim yapan sanatçıları bir araya getiriyor.

Kentin ve kentsel mekanların bir bağlam olmaktan çıkıp kişisel deneyimlerin uzamsal karşılığına dönüşmesini keşfetmek, bu keşif esnasında kişisel bir rota oluşturmak, bu rotada hayal edilen kentlerin mekân kurucu bileşenlerini kurcalamak ve bütün bu deneyimleri haritalamak; kısaca Calvino’nun deyişiyle ‘cehennemin ortasında cehennem olmayan kim ve ne var, onu aramak ve bulduğunda tanımayı bilmek, onu yaşatmak, ona fırsat vermek’ fikri, bu serginin rehberliğini ele alıyor.

Ersa Mobilya’nın değerli katkılarıyla gerçekleşecek olan “UrbanObscura / Kentler: Değişen Rotalar Değişen Haritalar” sergisi, 9 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da izleyicisini bekliyor.


Sanatçılar:
Mert Acar / Deniz Aktaş / Can Altay / Mike Berg / Onur Ceritoğlu / Mustafa Duymaz / Fırat Engin / Didem Erbaş / Murat Germen / Ayşin Zoe Güneş / Kübra Gürleşen / Can Koçak / Sinan Logie / Büşra Özdemir / Ferhat Özgür / Burcu Perçin / Nevzat Sayın / Hayri Şengün / Ali Şentürk / Ali Taptık

Küratör:
Ayşin Zoe Güneş


ERSA:
Metin Atabey Ata tarafından kurulan ve bugün ailenin 3. kuşak üyelerinin de yönetiminde görev aldığı Ersa, mobilyanın var olduğu her alanda, mümkün olan en fazla kişiye temas ederek, Türkiye ve dünya tüketicisinin mobilya, tasarım, üretim ve mimari ihtiyaçlarına yönelik yaratıcı ve kaliteli çözümler geliştirir. Enerjisini çalışan ve müşterilerinin memnuniyetinden alan Ersa, tüm ürün ve hizmetlerini kurum kültürünün temelini oluşturan kalite ve güven unsurları doğrultusunda daima ileriye taşımayı hedefler. Ersa aynı zamanda Cappellini ve Quadrifoglio markalarının Türkiye temsilciliğini yürütürken, 2014’ten bu yana dünyanın önde gelen ofis mobilyası markalarından Haworth’ın Türkiye’deki tek yetkili satıcılığını yapmaktadır. 2016 itibarıyla İngiliz Frem Group ile ortaklık yapmaktadır.

Facebook ersafurniture
Twitter
ersamobilya
Instagram ersamobilya
LinkedIn ersa-furniture