(Wilo)’dan Geleceğin Mühendislerine BAŞARI SERTİFİKASI

Pompa sistemleri sektörünün köklü markası Wilo, sektöre yön veren deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaşıyor. Wilo’nun Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlediği “Temel Pompa Prensipleri ve Pompalarda Enerji Verimliliği” konulu sertifika programına katılan 14 öğrenci programı başarıyla tamamlayarak sertifikalarını teslim aldı.  

Pompa ve pompa sistemleri sektöründe öncü marka olan Wilo, ana faaliyetlerinin yanı sıra eğitim programlarına da büyük önem veriyor. Sektördeki insan kaynağının gelişimine katkı sağlamak hedefiyle deneyimlerini paylaşan Wilo, özellikle üniversite öğrencilerine fayda sağlayacak eğitim programları düzenliyor.

Wilo’nun, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’ne yönelik düzenlediği “Temel Pompa Prensipleri ve Pompalarda Enerji Verimliliği” konulu sertifika programına katılan 14 öğrenci, 31 Mayıs’ta düzenlenen törenle sertifikalarını teslim aldı.

Wilo’nun uzman yöneticilerinden seminerler

Program kapsamında yapılan seminerlerde Wilo Türkiye Eğitim Müdürü Dr. Ayhan Umay, “Pompaların Günlük Hayatımızdaki Önemi” ve “Temel Pompa Prensipleri” konularında bilgi verdi. Wilo Türkiye Altyapı ve Endüstri Bölümü İş & Ürün Geliştirme Sorumlusu Hazal Yıldız “Pompalarda Enerji Verimliliğinin Önemi” konulu eğitimde, enerji verimli pompalar ile endüstride gerçekleştirilen projelerdeki tasarruf değerlerini karşılaştırmalı olarak aktardı. Bina Teknolojileri Bölümü İş ve Ürün Geliştirme Müdürü Hande Muğlalı ise pompa seçiminde dikkat edilmesi gereken kriterleri açıklayarak, “Wilo Select” programı ile pompa seçimine yönelik pratik örnekler verdi.

Tüm öğrenciler “eğitim sertifikası” almaya hak kazandı

Seminer programının sonunda, anlatılan konular hakkında bir sınav yapıldı. Programa katılan tüm öğrenciler, programı başarıyla tamamlayarak “Eğitim Sertifikası” almaya hak kazandı. Sertifika programı kapsamında yapılan eğitimlerin bir bölümü Wilo’nun 2012 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine armağan ettiği pompa laboratuvarında gerçekleşti. Wilo’nun sertifika programı, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin önümüzdeki sonbahar döneminde de devam edecek.

Öğrenciler Wilo’nun yeşil binasını ziyaret etti

Wilo’nun üniversite öğrencileriyle olan etkileşimi sertifika programlarıyla sınırlı kalmıyor. Öğrencileri ayrıca Tuzla Orhanlı’daki yeşil binasına davet eden Wilo, son olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden 22 kişilik bir grubu ağırladı.

Teknik gezi kapsamında Wilo’nun Leed Gold Sertifikalı yeşil binası hakkında bilgi alan öğrenciler, “Temel Pompa Prensipleri” konularında da teorik bilgiler edindi. Wilo Tükiye’deki laboratuvarda da öğrenciler teorik olarak anlatılan bilgileri pratik olarak görme fırsatı buldu.

Detaylı bilgi için: www.wilo.com.tr