(GROHE)’nin LINEARE batarya yelpazesi yenilendi…

Yenilenen ve geliştirilen GROHE Lineare’de minimalist tasarım bir üst düzeye taşınırken çıkış ucu yüksekliği daha da yüksek konfor için yeniden ayarlandı.

GROHE, en çok tercih edilen Lineare batarya yelpazesini bir dizi akıllı kullanıcı dostu iyileştirme ile yenileyip genişletti ve tamamen yeni bir görünüm kazandırdı. GROHE ürün yelpazesinin tasarım klasikleri arasında yer alan Lineare 10 yıldır müşterilere sunulan bir ürün. Son yenilemelerle Lineare’nin DNA’sı, GROHE Tasarım Stüdyosu ekibi tarafından evriminde bir sonraki aşamaya taşınmış oldu.

Lineare’nin en çarpıcı özelliklerini, ince boyutları ve net şekilde tanımlanan silueti oluşturuyor. GROHE tarafından bugüne kadar üretilen en ince batarya gövdesini, yassı bir çıkış ucu ve görsel açıdan ölçülü bir kumanda kolu ile bir araya getiren ve son derece dengeli oranlara sahip olan Lineare’nin, mimari görünüşü, zarif düz kenarlara sahip silindirik biçimleri, ağırlığı yokmuş izlenimi veren çekici bir tasarım ile harmanlanıyor. Pürüzsüz geçişleri evrensel cazibesini daha da pekiştirerek, hem kare hem de yuvarlak seramiklerden oluşan olabilecek en geniş yelpazeye mükemmel şekilde uyum sağlamasını mümkün hale getiriyor.

GROHE, Lineare’nin zamanın ötesine geçen zarif tasarımını rötuşlamanın yanı sıra, daha da yüksek kullanım kolaylığı için, mühendisliğini de geliştirdi. Yüksekliği arttırılan ve daha da ileriye uzanan çıkış ucu, daha rahat el yıkamak ve su deneyiminin keyfini çıkartmak için bol alan sağlıyor. Geniş model yelpazesi, dönebilen çıkış uçlu bir lavabo bataryası, bir yerden küvet çıkış ucu, duvara montaj lavabo modelinin yanı sıra üç delikli bir versiyonu da içeriyor. Ürün varyantları, nefes kesici chrome ve mat SuperSteel yüzey seçenekleri ile temin edilebiliyor.


GROHE:
GROHE dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları sağlayıcısıdır. GROHE Group, global GROHE markası kalite, teknoloji ve tasarımın yanı sıra “Pure Freude an Wasser” felsefesini sunmayı amaçlayan sorumluluktan oluşan marka değerlerinden güç almaktadır.

GROHE’nin dünya çapında 6.000 civarında çalışanı bulunmaktadır. GROHE’nin Almanya’daki çalışan sayısı yaklaşık olarak 2.400’dür. GROHE, Almanya’daki üç üretim tesisinin yanı sıra, diğer pazarlarda da birçok tesise sahip. GROHE, banyo ve mutfak ürünleri portfolyosuyla, 2014 yılında 1,2 milyar Avro tutarında konsolide satış rakamına ulaşmıştır.

Ocak 2014’te LIXIL Group ve Japon Kalkınma Bankası tarafından satın alınan GROHE Group halen satışlarının yüzde 85’ini Almanya dışında gerçekleştirmektedir. LIXIL Group, inşaat malzemeleri ve ev teçhizatları sektörlerinde küresel bir liderdir. Nisan 2015’ten  tarihinden itibaren geçerli olmak üzere LIXIL Group’un global sıhhi tesisat ürünleri iş kolu yeni LIXIL Su Teknolojisi Grubu (LWTG) iş birimine entegre edilecektir. GROHE, LWTG içinde bağımsızlığını sürdürecektir.