(Peli Parke)’den Eğitime SAĞLAM ve SAĞLIKLI Zemin…

Peli Parke’nin 2016 yılında başlattığı ve “Sağlıklı Okullar, Sağlıklı Nesiller” bakış açısı ile yürüttüğü Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından 50’ye yakın okulun zemini yenilendi.

Dört yıldır Peli Parke’nin Marka Yöneticisi olarak çalışan Meltem Öztaş doğayı bozmadan, gelecek nesilleri koruyarak üretim yapan Peli Parke’nin sosyal sorumluluk projesi, “Okullarda Yüzey Kaplama Yenilenmesi”nin hızla tüm Türkiye’ye yayıldığını söyledi.

Sektörün en dinamik en yaratıcı firması Vezirköprü Orman Ürünleri çatısı altındaki Peli Parke, eğitim projesini 2016 yılında ilk Samsun’da hayata geçirdi. Samsun, Güzelyurt Köyü’ndeki Tekkeköy İlkokulu’nu anasınıfından idari ve arşiv odalarına kadar yeniledi. Proje ile çocuklara sağlıklı ve çağdaş bir eğitim mekanı sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Meltem Öztaş Samsun’dan sonra okullarda zemin yenileme projesini Mersin ve Erzurum’a taşıdıklarını ifade etti.

Meltem Öztaş

Proje kapsamında sorunlu okulların tek tek elden geçirildiğini sözlerine ekleyen Meltem Öztaş “Peli Parke projesinin henüz bir yıl dolmadan Kocaeli’nden Mardin’e, Çorum’dan Antalya’ya, Sakarya’dan Muğla’ya, Bursa’ya kadar uzandı” dedi.

Öztaş: “Bu projede yüzey için gereken parkeyi Peli Parke gönderiyor okulun bulunduğu şehirdeki bayilerimiz de ekip ve montaj desteği veriyorlar. Şu anda tamamen yenilenen 47 okul var, 2 okulunda yüzey kaplamasının yenilenme çalışmaları devam ediyor. Bir yıl kadar kısa bir sürede bu kadar okulu yenilemiş olmaktan ve eğitime bu şekilde katkıda bulunmaktan Peli Ailesi olarak mutluluk duymaktayız.”

Peli Parke’nin Sosyal Sorumluluk kapsamındaki proje sayesinde çocuklar artık taş-beton zeminde değil, doğal ve sağlıklı zeminde koşacaklar.

Nefes alan zeminlerde, sağlıklı nesiller yetişmesini hedefleyen Peli Parke, ‘Sağlıklı Okullar, Sağlıklı Nesiller’ bakış açısıyla projesini önümüzdeki yıllarda da devam ettirecek.

PROJE KAPSAMINDA YENİLENEN OKULLAR:

Çağlayan Anadolu Lisesi Antalya
Gülgün Nihat Ömür Ortaokulu Antalya
Hamdullah Suphi Tanrıöver Anaokulu Antalya
İbrahim Doğaner Ortaokulu Antalya
İrenoğulları İlkokulu Antalya
Karatay Anadolu Lisesi Antalya
Odabaşı Ortaokulu (Köy) Antalya
Ş. Jandarma Er Serhat Genç İlkokulu Antalya
Gazi Anadolu Lisesi Muğla
Şehit P. Asteğmen Ünal Daka İlkokulu Muğla
Arpaç Sakarlar Anaokulu Mersin
Çavuşlu Mah. Kız Öğrenci Yurdu Mersin
Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu Erzurum
İlkadım Anaokulu Kocaeli
Mehmet Akif Ersoy Anaokulu Antalya
Hüseyin Ak Ortaokulu Antalya
Ayçov Vakfı Antalya
Engelliler Derneği Antalya
Cengiz Toytunc Antalya
Kocatepe İlkokulu Samsun
Kepez Anadolu Lisesi Antalya
Mehmetçik İlkokulu Antalya
Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu Antalya
Şehit Binbaşı Turgut Cengiz Toytunç Anaokulu Antalya
Ahmet Muhammer Uğur Anaokulu Bursa
Cemil Meric Lisesi Sakarya
Şehit Veli Uludağ Derbent İlkokulu Uşak
Ana Kucağı Anaokulu Kocaeli
Aslanlar İlkokulu Antalya
Şehit Kazım Esmer İlkokulu Anaokulu Antalya

PROJE KAPSAMINDA UYGULAMASI DEVAM EDEN OKULLAR:

Yürükçal Köyü İlkokulu Vezirköprü
Döngel Ortaokulu Samsun
Güzelyurt Ortaokulu Samsun
Yürükçal İlkokulu Vezirköprü
Atatürk Ortaokulu Samsun
Çakırtaş İlkokulu Samsun
Oymaağaç İlkokulu Samsun
Zeki Cevher İlkokulu Samsun
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Samsun
Merzifon Kaymakamlığı Merzifon
Vezirköprü Orman İşletmesi Müdürlüğü Vezirköprü
Vezirköprü Belediye Başkanlığı Vezirköprü
Vezirköprü İlçe Jandarma Karakolu Vezirköprü
Vezirköprü Muhtarlar Derneği Vezirköprü

Turanlar Grup:
1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim konusunda lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.
Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesinin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke ve Kontrplak ile entegre bir tesistir.