(Otis Türkiye)’den itfaiye ekiplerine EĞİTİM desteği!

Otis Türkiye, sosyal sorumluluk bilinciyle üretim tesislerini açarak, İstanbul İtfaiyesi eğitmenleri ve ekiplerine yönelik, “Asansörler ve Yürüyen Merdivenlerde Yaşanabilecek Kazalara Müdahale Eğitimleri” düzenliyor.

Otis Türkiye ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen eğitim çalışmaları, Otis Türkiye üretim tesislerinde devam ediyor. Otis Türkiye yetkilileri, Beylikdüzü İtfaiye İstasyonu’nda görev yapan 25 kişilik itfaiye ekibi ve İtfaiye Eğitim Merkezi’nde görev yapan itfaiye eğitmenleri ile iki farklı grup halinde Otis üretim tesislerinde bir araya geldi. Otis Türkiye’nin gerçekleştirdiği eğitim çalışmaları; asansörler ve yürüyen merdivenler hakkında alınan teknik bilgilerle buralarda yaşanabilecek olaylara itfaiye ekiplerinin, etkin müdahale etmeleri hedefleniyor.

Önceliğimiz emniyet

Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “İleri teknoloji ile hayata geçirdiğimiz asansörlerin daha güvenli olması için çalışan Otis Türkiye olarak, en öncelikli konumuz çalışanlarımız ve kullanıcıların emniyetidir. Üretim tesismizde düzenlediğimiz eğitimlerde görevlerini mümkün olan en emniyetli şekilde yapmayı amaçlayan itfaiye eğitmenleri için son derece faydalı bir çalışma olduğuna inanıyorum” dedi. 

Uygulamalı eğitim

“Asansörler ve Yürüyen Merdivenlerde Yaşanabilecek Kazalara Müdahale Eğitimi”nde, asansörlerle ilgili teknik bilgilerin paylaşılmasının yanı sıra asansör modeli üzerinde uygulamalar yapıldı. Video ve sunumlarla asansör ekipmanlarının anlatıldığı teori eğitimlerinin ardından hız regülatörü ve paraşüt sistemleri, kapı sistemleri ve asansör kabininde mahsur kalan kişilere yapılması gerekenler anlatıldı.


Otis Türkiye:
1865’te İstanbul’da kurulan ve 1921’den bu yana kesintisiz olarak asansör sektöründe faaliyet gösteren Türk firması Buga, 1991 yılında Buga Otis (Otis Türkiye) adını aldı. Bugün, Türkiye’nin en büyük 1000 sanayi kuruluşu içinde yer alan tek asansör firması olan Otis Türkiye, yılda 2.000 adet asansör ve yürüyen merdiven/yol kapasitesi ile bulunduğu bölgede önemli bir üretim üssü olarak konumlanıyor. Dünyanın ilk emniyet sistemli asansörünü 1853 yılında icat eden Elisha Otis’in temellerini attığı Otis; 200’den fazla ülkede ürün ve hizmet sunuyor. Otis, dünyanın havacılık ve inşaat sektöründeki lider firması United Technologies çatısı altında faaliyet gösteriyor.