(Sika) TÜRKİYE BETON 2017 FUARI’nda…

Yapı kimyasalları sektörünün önde gelen markalarından İsviçre merkezli Sika, Türkiye ve bölgesinin en önemli sektörel fuarları arasında yer alan BETON İSTANBUL 2017’deki standında yeni ürünlerini sergiliyor.

Yapı sektörünün temeli beton ve beton teknolojilerine yönelik en büyük buluşma olan Beton Fuarı, 13-14-15 Nisan’da İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Sika; en yetkin olduğu alanlardan biri olan çimento ve beton teknolojisinde, 100 yılı aşkın tecrübesi ve bilgi birikimiyle geliştirdiği ürünlerini de Beton İstanbul’da tanıtacak.

Sika Beton Grubu Ürünleri

Sika, Çimento üretiminde kullanılan kapasite arttırıcı ve öğütme kolaylaştırıcılarından, hazır beton ve prekast beton üretimindeki amaca özel kimyasal katkı teknolojilerine kadar uzanan çok geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Su ve Çimento Tasarrufu

Yüksek teknoloji ürünü güçlü bir akışkanlaştırıcı olan Sika ViscoCrete, çok yüksek oranda su azaltma özelliği ile yoğun, yüksek dayanımlı ve su geçirimsiz beton üretimi sağlıyor. Uzun işlenebilirlik süresinin ardından hızlı dayanım gelişimi olan Sika ViscoCrete, çimento azaltma ve daha ekonomik karışım dizaynı ile yapı maliyetlerini de azaltıyor.

Enerji Tasarrufu

SikaRapid® ise betonlarda; erken yüksek dayanım sağlayarak erken kalıp açma ve prefabrik üretimlerinde düşük enerji maliyeti sağlıyor.

Optimizasyon

Geciktirici etkisi ile priz süresinin kontrol altında tutulması gereken yapı ve kütle betonlarında kullanılan Sika®Retarder, büyük hacimli beton dökümlerinde soğuk derzlerin oluşması riskini azaltıyor. Yerleştirme koşullarının zor olduğu yerlerde ve betonun santralden uzak mesafede bulunan şantiyeye taşıma işlerinde de rahat kullanımı olan Sika®Retarder, yüksek hava sıcaklıklarında da etkili.

Dayanıklılık

Kullanıma hazır, yüksek oranda konsantre hava sürükleyici beton katkısı Sika®Aer, etkinliğini doğru boyutlarda ve düzgün dağılmış çok miktarda hava gözeneklerinden alıyor. Donma-çözülme direncini ve buz çözücü tuzların etkilerine karşı direnci arttıran Sika®Aer, işlenebilmeyi de iyileştiriyor ve ayrışma riskini azaltarak kohezyonu artıyor. Bu sayede Sika®Aer, uzun ömürlü dayanıklı beton üretilmesine olanak sağlıyor.


Sika:
Sika, 1910 yılında İsviçre’de kurulmuş, dünya çapındaki üretim ve satış ağıyla yapı ve endüstri kollarında, özel kimyasallar konusunda faaliyet gösteren global bir gruptur. Yıllık 5.14 milyar İsviçre Frankı cirosu ile lider konumda olan SİKA 105 yılını kutlarken; 90 ülkede 160’dan fazla üretim tesisi ve 17 binden fazla çalışanı ile yeni üretim tesisleri kurma hedefindedir.

Detaylı bilgi için: www.sika.com.tr