(Wilo), MERSİN ENTEGRE SAĞLIK KAMPÜSÜ’nde Çözüm Ortağı Oldu…

Kamu Özel Ortaklığı (PPP) modeli ile gerçekleştirilen ve Türkiye’nin ilk entegre sağlık kampüsü olma özelliğini taşıyan Mersin Entegre Sağlık Kampüsü’nün, ısıtma soğutma ve havalandırma sistemlerinde tercihi Wilo oldu.

Türkiye’nin hizmete açılan ilk “Entegre Şehir Hastanesi” olan Mersin Entegre Sağlık Kampüsü’nde, Wilo pompaları tercih edildi. 232 bin metrekare inşaat alanına sahip, 1.300 yatak kapasiteli Mersin Entegre Şehir Hastanesi bünyesinde son teknolojinin kullanıldığı; Anjiyografi Merkezi, Hiperbarik Oksijen Merkezi, Yanık Tedavi Merkezi, Radyasyon Onkolojisi, Nükleer Tıp, Diyaliz, Doğum, Tüp Bebek ve daha birçok ünitenin hizmet vermesine imkân sağlanıyor.

Mersin Entegre Sağlık Kampüsü projesinde 600’e yakın Wilo ürünü kullanıldı. Özellikle ıslak rotorlu Yonos Maxo’nun sahip olduğu EC motor teknolojisi sayesinde tesis, en yüksek düzeyde enerji tasarrufu sağlama imkânına kavuştu.

Finans dergisi EMEA Finance tarafından, 2014 yılında Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki “En İyi PPP Projesi” ödülüne değer görülen Mersin Entegre Sağlık Kampüsü projesinde çözüm partneri olarak yer alan Wilo, proje teslimi ardından da satış sonrası hizmet ve teknik destek konusunda çözüm ortağı olmaya devam edecek.

Detaylı bilgi için: www.wilo.com.tr