Kadıköy’de Fotoğraflarla “İSTANBUL NEREYE?” Sergisi…

Kadıköy Belediyesi Akademi, 6 fotoğrafçının 8 projesiyle gerçekleştirdiği “İstanbul Nereye?” isimli kolektif sergiye ev sahipliği yapıyor. 

Kadıköy Belediyesi Akademi, kent politikalarını farklı disiplinler aracılığıyla tartışmaya açtığı “Açık Akademi Kent Seminerleri: İstanbul Nereye?” üst başlığıyla oluşturduğu seminer programına eş zamanlı ve aynı sorunları merkezine alan 6 fotoğrafçının 8 projesiyle gerçekleştirdiği “İstanbul Nereye?” isimli kolektif sergiye ev sahipliği yapıyor.

Bekir Dindar, Berk Demirbaş, Ekin Çekiç, Güven Kebeci, Kaan Kurtuluş ve M. Cevahir Akbaş’ın fotoğraflarına yer veren sergi, Kadıköy Belediyesi Akademi’de 1 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında görülebilecek. Fotoğrafçıların kendi kent deneyimlerinden yola çıkarak kent sorunlarına değindiği fotoğrafları pek çok güncel konu eşliğinde “İstanbul Nereye?” sorusunu tekrar gündeme getiriyor.

8 Nisan Cumartesi günü, saat 15.00’de Kadıköy Belediyesi Akademi’de gerçekleştirilecek söyleşide ise fotoğrafçılar kendi projelerini anlatırken aynı zamanda fotoğraf projelerinde ele alınan konular, izleyicilerin de katılımıyla tartışmaya açılacak.

Açık Akademi Kent Seminerleri ise devam ediyor. 6 farklı başlıktaki seminerler, 6 Mayıs’a kadar her çarşamba, her perşembe ve her cumartesi günü Akademi’nin 19 Mayıs Mahallesi Sultan Sokak 28 numaradaki binasında izlenebilir.

Detaylı bilgi için: www.kadikoyakademi.org/acikakademi