(DYO)’nun “Ustalığa Değer” Projesi Bu Sefer Isparta’da!

DYO, geçen yıl başlattığı kurumsal sosyal sorumluluk projesi “Yarınlar İçin Değer” çatısı altındaki “Ustalığa Değer” eğitimlerinin Balıkesir ve Denizli’den sonraki durağı, 26 Mart Pazar günü Isparta’ydı. 

DYO’nun kurumsal sosyal sorumluluk projesinin “Ustalara Değer” ayağındaki üçüncü eğitimi Isparta ilinde gerçekleştirildi. Isparta ilindeki ustalar, DYO’nun geçen yıl başlattığı eğitimden yararlandılar. Ustalar, renk konusunda bir eğitimden geçtiler.

Projede Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile işbirliği yapılarak, Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip ustaların hem mimari hem de iletişim anlamında kabiliyetleri güçlendirilmek istendi.

Bu kapsamda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü hocaları, boya ustalarına renk, mekan düzenleme, ısı ve aydınlatma unsurlarının yanı sıra iletişim becerilerini geliştirmek üzere dört modülden oluşan eğitimler verdi. Boya ustaları eğitimde bir iç mimar gözüyle, mekanda renk ve ışık uyumuyla ilgili temel dersler alırken, iletişim desteği ile iş alma olanaklarını nasıl geliştireceklerine dair önemli bilgiler edindiler.

Günün sonunda sertifikalarını alan ustalar vizyonlarını geliştirirken, ustalıklarına farklı bir boyutta ustalık kattılar.