(Paşabahçe)’ye IF DESIGN’dan Tasarım Ödülü!

Paşabahçe, Helio aydınlatma ürünüyle , dünyanın en saygın tasarım ödüllerinden biri olan IF Design’dan ödül aldı.

Paşabahçe, ürün tasarım sorumlusu Sinem Hallı’nın tasarladığı modern görüntüsüyle dikkat çeken Helio aydınlatma ürünüyle dünyanın en saygın ve bağımsız ödül organizasyonlarından biri olan IF Design’dan ödülle döndü. Edison lambadan esinlenmiş zarif bir forma sahip olan Helio, bu sayede ışığı yumuşatıyor ve olduğundan daha büyük bir ışık formu yaratıyor. Tamamen camdan yapılmış olan Helio, tasarımıyla hem tüm elektrik aksamını akıllıca saklıyor hem de gerek işçilik gerekse malzemeden yana tasarruf sağlayarak çevre dostu bir yaklaşım sergiliyor.

1953 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen IF Design Ödülleri’nde dünyanın dört bir yanından binlerce ürün bu yıl marka ürün tasarımı, iletişim tasarımı, ambalaj tasarımı, iç mimari, profesyonel konsept ve hizmet tasarımı gibi kategorilerde yarıştı. IF Design 2017 ödül töreni, 10 Mart 2017 tarihinde Münih BMW Müzesi’nde 20 ülkeden 200’den fazla konuğun katılımıyla gerçekleşti.


Paşabahçe:
Cam sektörünün küresel oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu şirketlerinden Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret A.Ş., cam ev eşyası alanında Avrupa’nın ikinci, dünyanın ise üçüncü büyük üreticisidir. İhtisaslaşmış mağazacılıkta özgün yapısıyla Türkiye’de lider olan ‘Paşabahçe Mağazaları’nı da bünyesinde barındıran Paşabahçe Cam, 80 yıllı aşkın geçmişiyle Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer almaktadır.

Otomatik ve el imalatı olarak 20 binin üzerindeki ürün çeşidiyle çok geniş bir müşteri kitlesine hitap eden ve ürünlerini 140 ülkeye ihraç eden Paşabahçe Cam, üretim faaliyetlerini Türkiye’de Kırklareli, Eskişehir ve Denizli fabrikalarında, yurt dışında ise Bulgaristan ve Rusya Federasyonu’ndaki tesislerinde gerçekleştirmektedir. | www.pasabahce.com.tr