(BİEN Seramik), ABD’nin Önde Gelen Yapı Fuarı COVERINGS 2017’de!

Karo seramik alanında önemi stratejik açıdan her geçen yıl artan Coverings 2017 ABD’nin Orlando şehrinde 4-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Fuara bu yıl da katılacak olan BİEN Seramik büyük ebatlı ürünlerini ve ABD pazarı için hazırladığı özel koleksiyonlarını tanıtacak.

4-7 Nisan 2017 tarihleri arasında ABD’nin Orlando şehrinde yapılacak olan Coverings 2017 fuarında Bien Seramik yenilikçi tarzı, büyük ebatlarda üretilmiş inovatif ürün­le­riy­le fuarda yerini alacak. Dünyanın dört bir yanından 40’tan fazla ülkeden 1100 katılımcının iştirak edeceği fuarda seramik ve karolardaki en son trendler, renkler ve ebatlar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Fuarda 4445 no’lu holde 130 m2 büyüklüğündeki alanda ürünlerini sergileyecek olan Bien Seramik 15x90cm, 80x80cm ve 60x120cm ebatlı ürünlerini ve duvar karolarında da 40×120 ebadındaki serilerini ön plana çıkaracak. Büyük ebatların yanı sıra pazarda tercih edilen 30x60cm ve 15x60cm ebatlarında fuar için özel tasarlanan ürünler de sergilenecek.

Coverings Fuarı’na katılmanın ticari açıdan faydasını gördüklerini belirten Bien İhracat Müdürü Mehmet Özmal Amerika kıtası Türk seramik ihracatçıları için önemli bir pazar. Bien olarak son 4 yılda bu pazarda artarak yükselen satış çizgimiz var. Satış potansiyelimizi daha da artırmamız için bu fuarda yer almak bizim için önemli diye konuştu.

Türkiye Seramik Kaplama Malzemeleri ihracatında ABD pazarının 2016 yılında m2 olarak Almanya ve İsrail’den sonra üçüncü sırada olduğunu vurgulayan Özmal ciroda ise Almanya’dan sonra ikinci sırada yer almaktadır. Ayrıca fuar Kanada ve Güney Amerika’dan da alıcıların ziyaret ettiğini göz önünde bulundurursak Türkiye Seramik kaplamaları sektörü için Coverings önemli bir yerde durmaktadır dedi.


BİEN HAKKINDA:
Üre­ti­mi Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­teki fab­ri­ka­la­rın­da ya­pıl­an Bien ürün­le­ri, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı ve 3 bi­ni aş­kın sa­tış nok­ta­sıy­la pa­zarda ye­ri­ni al­mak­ta­dır. Üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­da 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç eden Bien, yaklaşık 25 milyon m2’yi aşan üre­ti­mi ile sek­tö­rün önem­li oyun­cu­la­rın­dan­ biri. Ercan Şirketler Grubu tarafından 2007 yılında kurulan Bien Seramik, Bilecik ve Bozüyük’teki üretim tesisleri ile Türk ve Dünya Seramik pazarına ürünler sunan bir markadır. Dünyaca ödüllü tasarımları ve 800’ü aşkın ürün yelpazesiyle sektörün yenilikçi markası Bien, 6 kıtada70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Tüm üretimini TS EN 14411 standardına uygun olarak sürdüren Bien, Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2008, ISO 14001:2005 ve OHSAS 18001:2008 sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. En yeni teknolojileri takip eden, bu teknolojileri üretim gücüne aktarmayı hedefleyen Bien, yer ve duvar karosu ile porselen karo üretiminde Dijital Baskı Sistemleri’ni Aralık 2009 tarihinden itibaren kullanmaya başlayarak, Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ilk üreticisi olmuştur. Bien Seramik, TSE YILDIZ/ÇİFT YILDIZ belgelendirmesi ile Türk standardlarında belirtilen şartların üzerinde özelliklere sahip ürünlerin farklılığını ortaya çıkarmak, standartlarda belirtilen asgari şartlarla sınırlı kalmayan sanayicimizi ARGE faaliyetlerine teşvik etmek, ürün kalitesi yönüyle rekabet eden sanayicimizin farkını ortaya koyabilmek ve standardın üzerinde özellikleri yönünden öne çıkan ürünlerin tüketicilere ulaşmasını sağlamak amaçlanmaktadır.Yaptığı yeni yatırımlar ile Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarında yılda ortalama 25 milyon metrekare yer, duvar karosu, porselen karo ve teknik porselen üreten Bien, 2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yaptığı yatırımla, karo seramik üretimine, vitrifiye üretimini de eklemiştir. Fabrika içi geri kazanımlarla enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere de yatırım yapan Bien, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun neredeyse %100’ünün geri dönüşümünü sağlamaktadır.