(Bien), YENİ Koleksiyonlarını UNICERA’da Tanıttı!

Özgün ta­sa­rım­la­rı ve sü­rek­li ye­ni­le­nen zengin ürün yel­pa­ze­siy­le
sek­tö­rün ön­cü­le­rin­den biri olan Bİ­EN, en son teknoloji ile ürettiği ve 2017 yılının en yeni tasarımlarını UNICERA’da tanıttı.

Bien Seramik 8-12 Mart 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen Se­ra­mik Ban­yo Mut­fak Fu­arı’n­da büyük ebat özel serilerini ve en ye­ni ta­sa­rım­la­rını tanıttı.

Bien’in fuarda en yeni koleksiyonlarından 40x120cm ebatlarında Antique Carrara, Anabell, Emily, Garden, Oscar, Wild Onix, 80X80cm ve 15x90cm ebatlarında ürettikleri karo seriler ve Seramik Sağlık Gereçleri’nde Selection Serisi büyük beğeni topladı.

Bien markası ile on yıl önce pazara girdiklerini ve şirketin bugün pazarda önemli ve etkin bir pay sahibi olduğunu söyleyen Bien Grup Satış Başkanı Metin Savcı “Bien, dünya pazarında etkin bir paya sahip. 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihracatımız var. Üretimimizin % 35’ini yurt dışına ihraç ediyoruz. Bizim için Ar-Ge, Ür-Ge ve tasarımın önemi büyük. Bu konularda ciddi yatırımlarımız var. Bien’i küresel bir marka yapma yolunda önemli adımlar attık’’ diye konuştu.

 “Daima Genç, Daima Yeni”

Savcı: “Özgün, kaliteli, yenilikçi üretim yapan bir marka olarak doğaya saygılıyız. Dünyada seramik sektöründe tasarımın gelişimi gerçekten baş döndürücü diyebiliriz. 2010-2016 yılları arasında Türkiye dünya tasarım sıralamasında ikinciydi. Bien’de dünya sıralamasında 5’inci sırada yerini aldı. Seramik tasarımlarında dünya doğaya ve doğallığa dönüyor. Ülkemiz dünya seramik ihracatında da ciro olarak dördüncü sırada yer almakta. Türkiye’de üretilen Seramik karo ve SSG diye adlandırdığımız vitrifiye ürünlerinin yaklaşık yüzde 40’ı yurt dışına ihraç edilmektedir. Dünyanın ikinci büyük fuarı olan Unicera, özellikle bizim gibi üretiminin önemli bir kısmını yurt dışına ihraç eden markalar için önemli bir yerde durmaktadır.”

İlk Unicera’da tanıtılan 2017 yılına özel bir çok yeni koleksiyon tasarladıklarını dile getiren Metin Savcı yeni tasarımların yanı sıra özellikle 40×120, 60X120, 80×80, 15×90 ebadındaki ürünlerin ilgi gördüğünü yeni vitrifiye serisi Selection’ın büyük beğeni topladığını sözlerine ekledi. Nano teknoloji ile birçok büyük ve özel ebat ürettiklerini sözlerine ekleyen Savcı “Doğal dokuyu doğal ürünlerin orijinal efektlerini sağlayan rölyefli kalıplarımızla ürünlerimize yansıtıyoruz. Tüketici bu tarz ürünleri almadan önce mutlaka ürünün yüzeyinde o doğallığı hissetmek istiyor” dedi.

 


BİEN:
Üre­ti­mi Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­teki fab­ri­ka­la­rın­da ya­pıl­an Bien ürün­le­ri, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı ve 3 bi­ni aş­kın sa­tış nok­ta­sıy­la pa­zarda ye­ri­ni al­mak­ta­dır. Üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­da 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç eden Bien, yaklaşık 25 milyon m2’yi aşan üre­ti­mi ile sek­tö­rün önem­li oyun­cu­la­rın­dan­ biri.
Ercan Şirketler Grubu tarafından 2007 yılında kurulan Bien Seramik, Bilecik ve Bozüyük’teki üretim tesisleri ile Türk ve Dünya Seramik pazarına ürünler sunan bir markadır. Dünyaca ödüllü tasarımları ve 800’ü aşkın ürün yelpazesiyle sektörün yenilikçi markası Bien, 6 kıtada70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Tüm üretimini TS EN 14411 standardına uygun olarak sürdüren Bien, Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2008, ISO 14001:2005 ve OHSAS 18001:2008 sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. En yeni teknolojileri takip eden, bu teknolojileri üretim gücüne aktarmayı hedefleyen Bien, yer ve duvar karosu ile porselen karo üretiminde Dijital Baskı Sistemleri’ni Aralık 2009 tarihinden itibaren kullanmaya başlayarak, Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ilk üreticisi olmuştur.
Bien Seramik, TSE YILDIZ/ÇİFT YILDIZ belgelendirmesi ile Türk standardlarında belirtilen şartların üzerinde özelliklere sahip ürünlerin farklılığını ortaya çıkarmak, standartlarda belirtilen asgari şartlarla sınırlı kalmayan sanayicimizi ARGE faaliyetlerine teşvik etmek, ürün kalitesi yönüyle rekabet eden sanayicimizin farkını ortaya koyabilmek ve standardın üzerinde özellikleri yönünden öne çıkan ürünlerin tüketicilere ulaşmasını sağlamak amaçlanmaktadır.
Yaptığı yeni yatırımlar ile Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarında yılda ortalama 25 milyon metrekare yer, duvar karosu, porselen karo ve teknik porselen üreten Bien, 2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yaptığı yatırımla, karo seramik üretimine, vitrifiye üretimini de eklemiştir. Fabrika içi geri kazanımlarla enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere de yatırım yapan Bien, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun neredeyse %100’ünün geri dönüşümünü sağlamaktadır.