LOTUS’un performansı, (LAMP 83) farkıyla…

Dünyaca ünlü spor otomobil markası Lotus’un Motoreal tarafından Göktürk’te açılan showroom’un aydınlatmasında, LAMP 83 ürünleri tercih edildi.

İngiliz mühendis Colin Chapman tarafından 1952’de kurulan Lotus özellikle 1960’lar ve 70’lerde Formula 1 pistlerinde toplam 13 şampiyonluk kazanmış bir marka. Lotus otomobillerinin yüksek performansı, LAMP 83’ün karbon fiber görünümlü ve yüksek verimli PrideLED spotları ile buluştu.

Senede sadece 2000 civarında el yapımı otomobil üreten Lotus’un farklı renklerdeki Elise Sport modelleri, Motoreal’in showroom’unda sergileniyor. Motoreal’in kurucu ortaklarından Berker Taç, aydınlatma projesi için yola çıkma hedeflerini “Lotus’un müşterisine her fırsatta vurgulamak istediği konu; araçların aerodinamik yapısı sayesinde sürücülerine sundukları üstün yol tutuş özelliği oldu. Bu aerodinamik yapı, araç gövdesinde yer alan birçok karakteristik detayı içeriyor. Bu detayları müşterilerimize en göz alıcı ve en belirgin haliyle gösterebilmek adına vurgu aydınlatması kullanmaya karar verdik. Ayrıca showroom’da sergileyeceğimiz araçlarımızın, modellere göre zaman içerisinde değişiklik gösterebilme ihtimalini de göze alarak, bize istediğimiz gibi yönlendirebilme imkanı sunan raylı spot sistemi kullanmak istedik” diye aktarıyor.

Tıpkı Lotus’un otomotiv sektöründe yaptığı gibi, aydınlatmada her zaman daha yüksek performansın peşinde koştuklarını belirten LAMP 83 Satış Grup Müdürü Serhan Acar “Otomobil showroomlarının aydınlatması kolay gibi görünse de, aslında içinde çok fazla detay barındıran ve çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Otomobilleri ortaya çıkartıp vurgulamak isterken yapılan yanlış armatür yerleşim; tam tersine otomobilleri kötü gösterebileceği gibi, showroom’u gezen müşterinin algısını da yanıltır. Aydınlatılmak istenen objenin oldukça büyük olması nedeniyle,  otomobilleri ortaya çıkaracak doğru aydınlatma daha da büyük önem kazanır. Ekibimizin yaptığı doğru projelendirme ile beraber böyle sıradışı projeler için geliştirdiğimiz karbon fiber görünümlü Pridespot ile ortaya çıkan sonuç bize de keyif verdi.  Kendine özgü bir karakteri olan Lotus showroomu’nda algı ve görsellik anlamında bir fark yaratabildiğimiz için memnunuz” yorumunu yaptı.


LAMP 83:
LAMP 83, aydınlatma aygıtları üretiminde yarım yüzyılı aşan tecrübesiyle, Türk Aydınlatma Sektörü’nün öncü kuruluşudur. 1963’te kurulan ve müşteri odaklı çalışmayı kendisine hedef olarak seçen LAMP 83; ticari aydınlatma sektöründeki lider kimliğiyle, mağazalar, alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, rezidanslar ve diğer yapılar için standart veya ihtiyaca uygun olarak geliştirilen özel tasarım aydınlatma aygıtı ve sistemlerini üretmektedir. Firma, LED veya geleneksel ışık kaynaklarına sahip olan aydınlatma aygıtlarını tasarlamak, geliştirmek, projelendirmek ve üretmektedir.

Enerji tasarrufu, verimlilik, kalite, kullanım ömrü, dayanıklılık, aydınlatma projesi ve otomasyon alanlarında müşterilerine en uygun çözümleri sunmak için çalışan ve ışığın kontrol edilmesi üzerinde uzmanlaşan LAMP 83, 40’ın üzerinde ülkeye kendi markası ile ihracat yapmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: www.lamp83.com.tr