(Kreatif Mimarlık) 12. SEYAHAT Bursunu Duyurdu!

Kreatif Mimarlık 12. kez ofis stajyerlerinden birini Inter-Rail ile Avrupa’ya yolluyor. Yolculuk, konaklama ve günlük harcama giderlerini üstlenen ofis, bursu alan stajyerlerden dönüşlerinde yolculuk boyunca tuttukları günlükleri üzerinden tecrübelerini ofis çalışanları ile paylaşmaları dışında bir şey beklemiyor. 

Geçtiğimiz yıl 100’e yakın başvuru sonucunda dördü şantiyede olmak üzere toplam 8 öğrencinin Kreatif Mimarlık’ta iki ay staj yaptığını belirten Kreatif Mimarlık kurucusu Aydan Volkan bu öğrencilerden Melis Yağmur Elaldı’yı Inter-Rail ile önümüzdeki yaz Avrupa turuna yollayacaklarını ifade etti. 2015 stajyerlerinden Ayşe Karabulut ise geçtiğimiz yaz yaptığı geziye dair izlenimlerini ve görsel notlarını mimarlık yayınlarında ve Kreatif Mimarlık web sitesi üzerinden paylaşmıştı.

Kreatif Mimarlık yöneticileri ofis ve şantiye stajlarını mimarlık eğitimin önemli bir parçası olarak görmekte. Çalışanlarla aynı koşulları ve imkanları sağlayan ofis projelerde stajyerlere de bilgileri ve ilgileri ölçeğinde sorumluluk veriyor.

Kreatif Mimarlık, en az iki ay kesintisiz olarak sadece yaz stajı yapacak öğrencilerin başvurularını 30 Nisan’a kadar kabul etmekte. Başvurular portfolyoların incelenmesi ve ardından seçilen adaylarla yapılan görüşmelerden sonra değerlendiriliyor. 2017 yılı için 3 Temmuz – 8 Eylül tarihleri arasında, bir haftalık tatil hariç toplam 8 hafta staj süresi belirlendi.

Staj başvuruları, cvstaj@kreatifmimarlik.com email adresine yapılabiliyor.