(Tuna Ev) ile geçmişe YOLCULUK!

Tuna Ev,  1950 – 1980 arası dönemin ruhunu yaşam alanlarına yansıtmak isteyenlere, Goldies koleksiyonuyla ışıltılı bir dünya sunuyor. Geçmişin esintilerini günümüze taşıyan mobilya, aksesuar, renk ve aydınlatma seçenekleriyle ilgili ipuçları veren Tuna Ev Tasarım ve Ürün Yöneticisi Ebru Neval Dikmen, Goldies stilinin son derece vurgulu ve iddialı bir etki bıraktığını söylüyor.

Geçmiş dönemlerin popüler mobilya ve dekorasyon eğilimlerini günümüze taşımak isteyenler, Tuna Ev’in Goldies koleksiyonundaki parçalar ile evlerinde nostaljik bir hava estiriyor. Koleksiyonda bulunan Nar Ürün Grubu, Cante Ürün Grubu, Helen Kanepe Grubu, VIP Kanepe Grubu, Forte Kanepe Grubu, Veda Yemek Grubu, Curve Yemek Grubu, Beta Yatak Grubu ve Perge Yatak Grubu, geçmişin kültleşmiş dekorasyon ve beğenilerini, günümüz dokunuşlarıyla güncel stille buluşturuyor. Özellikle 1950 – 1980 arası dönemdeki dizi, film ve aksesuarlardan hoşlananlar, Goldies koleksiyonuyla keyifli bir yolculuğa çıkıyor.

1487581768_tuna_ev_curve__2_
Curve Yemek Grubu

Goldies stilinin son derece vurgulu ve iddialı olduğunu söyleyen Tuna Ev Tasarım ve Ürün Yöneticisi Ebru Neval Dikmen, “Uzun bir dönem boyunca etkin olan bu stilde, gündelik ve sıradan bir etkiyi çağrıştırmak yerine, daha baskın ve hareketli bir görünüm yaratmak gerekiyor. Bunun için safran, hardal sarısı, yoğun maviler, turuncu, kiraz kırmızısı, kiremit tonları, doygun yeşil tonları, indigo mavisi, turkuaz gibi parlak ve canlı tonlar tercih edilebilir. Dönemi yansıtan geometrik desenler ve etnik motifler de, bu etkiyi artırmaya yardımcı oluyor. Güncel yorumda ise bu doygun etkiyi, ürünlerle birlikte kullanılan tamamlayıcılarla elde ediyoruz” diyor.

1487581893_tuna_ev_perge_yatak_odasi__1_
Perge Yatak Grubu

Sıcak bir atmosfer için kült objeler

Ebru Neval Dikmen, geçmiş dönemin esintilerini günümüze uyarlamak için diğer önerilerini de şöyle sıralıyor:

  • Doğal malzemelerin kullanıldığı mobilyalar tercih edin. Ahşaplarda ceviz tonları ideal bir seçim.Bunları, mermer ve cam gibi doğal malzemeler içeren ürünlerle destekleyin.
  • İri desenli canlı renklerde duvar kağıtları, evinizin canlanması için yeterli vurguyu sağlayacaktır.
  • Dekorasyonun olmazsa olmazı aydınlatmalarda, parlak renkleri krom pirinç ve rose kaplamalı parçalarlakombinleyin. Lambader veya abajur kullanarak, sıcak ve şık bir atmosfer yaratabilirsiniz.
  • Yaşam alanlarınıza son dokunuşları yaparken, telefon, radyo ve saat gibi döneme ait kült objelerden yararlanın.
1487581821_tuna_ev_nar__1_
Nar Ürün Grubu
1487581819_tuna_ev_cante__3_
Cante Ürün GrubuTuna Ev:
1970 yılında kurulan Tuna Ofis, mobilya sektöründeki deneyimini ev mobilyasına aktararak 2002 yılında Tuna Ev’i kurdu. Tuna Ev, “Bugünün ev yaşamı, bugünün tasarımı” mottosuyla ev mobilyaları sektöründe hizmet veriyor. Tuna Ev, üretimlerini Silivri-Kınalı’da toplam 55 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren entegre bir tesiste gerçekleştiriyor. En yeni teknolojilerin kullanıldığı bu modern tesiste ahşap üretim hattı, metal üretim hattı, toz boya tesisi, sofa ve koltukların üretildiği döşeme hatları, cilahane bölümleri yer alıyor. Müşterilerine fabrikasyon üretimi butik bir şekilde sunan Tuna Ev bugün, İstanbul’daki Masko, Modoko ve Silivri mağazalarının yanı sıra Riyad’da bulunan showroom’u ve Benelüks’teki temsilciliği ile yurt dışında da hizmet veriyor.