Sektöre YENİLİKÇİ bir bakış: (GF Hakan Plastik) Eğitim ve Teknoloji Merkezi

İçeriği ve tasarımı ile yenilikçi bir bakış açısına sahip GF Hakan Plastik Eğitim ve Teknoloji Merkezi, hem teknik hem de uygulama eğitimleri ile sektörde bilgi ve farkındalık düzeyinin artırılmasını hedefliyor.

Bilgi ve farkındalık düzeyinin artırılmasının çok önemli olduğuna inanan GF Hakan Plastik, bu konuda önemli bir adım atarak Eğitim ve Teknoloji Merkezi’ni hizmete açtı. Merkezde sektöre hizmet veren profesyoneller, üniversite öğrencileri ve tesisatçılar gibi birçok farklı hedef kitleye ulaşılması amaçlanıyor. Her paydaş için farklı eğitim ve seminer programları ile hem GF Hakan Plastik ürünleri hem de ürünlerin doğru uygulama teknikleri hakkında bilgiler verilecek.

1487581054_gfhakanplastik_seminer2

 

Tasarım ve uygulaması Habif Mimarlık tarafından gerçekleştirilen Merkez’de bir seminer salonu, ürün montaj ve denemelerinin yapılması üzerine tasarlanmış bir eğitim atölyesi ve tüm ürünlerin uygulamalı şekilde sergilendiği geniş bir showroom alanı bulunuyor. Ayrıca üç boyutlu tasarımlar ile desteklenmiş LCD ekranların yer aldığı İnovasyon alanı ile ürünler hakkında daha etkileşimli bilgiler almak mümkün oluyor.

1487581057_gfhakanplastik_showroom4

Merkezin 40 kişi kapasiteli seminer salonu, farklı ihtiyaçlara cevap verecek büyüklüklerde kullanım için kayar toplanır bölücü duvar panelleri ile ayrılabiliyor.Teorik bilgilerin verildiği çalışmaların ardından katılımcılara atölyede uygulama yapma imkanı da sunuluyor. Atölye bölümünde PPR kaynak makineleri ile boru ve ek parçaların nasıl kaynak yapıldığı deneyimlendirilirken; altyapı ürün grupları için elektrofüzyon kaynak çalışmaları, atık su ürün gruplarında kelepçe ile duvara montaj eğitimleri, vb. de veriliyor.

1487581118_gfhakanplastik_atolye

Teknoloji ve Eğitim Merkezi’nin en dikkat çekici alanı olan Showroom’da tüm ürün grupları için en doğru sistemler teşhir üniteleri üzerinde sergileniyor. Tüm ürün montajları GF Hakan Plastik pazarlama ekibi tarafından gerçekleştirilen Showroom, modern bir tasarıma sahip eğitici ve bilgilendirici bir alan olarak dikkat çekiyor. Showroom’un en önemli alanı üst yapı segmentindeki tüm ürünlerin sistem çözümü olarak bir banyo mekanında gösteren teşhir alanıdır.  Bu sunum ile GF Hakan Plastik’in sadece ürün değil, müşterilerine sistem çözümü sunduğunu vurgulanıyor.

1487581054_gfhakanplastik_atolye2

İnovasyon köşesinde ise müşterilerin ürünleri yakından tanıyabilmesi için LCD ekranlarda ürün videoları, katalog içerikleri ve ürün gamı gibi bilgiler yer alıyor.

GF Hakan Plastik, ürünün kalitesinin, doğru ve uygun uygulama ve teknik bilgi ile birleştirilerek çok daha üst noktalara çıkarılması için Eğitim ve Teknoloji Merkezi’ndeki eğitim çalışmalarına kendi iç eğitimlerinin yanı sıra sektörden, derneklerden, üniversitelerden, vb. gelen taleplerle zenginleştirmeyi hedefliyor.

1487581137_gfhakanplastik_showroom2


GF Hakan Plastik:
Georg Fischer, 1802 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir firmadır. 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir: Boru sistemleri (GF Piping Systems), Otomotiv (GF Automotiv) ve Makine çözümleri (GF Machining Solutions). 32 ülkede 45 üretim tesisine ve yaklaşık 14.400 çalışana sahiptir. GF Piping Systems, plastik ve metalden yapılmış boru sistemleri konusunda dünyadaki lider kuruluşlardan biridir. GFPS, su ve gazın sanayi, kamu hizmetleri ve yapı teknolojisi içinde güvenli bir şekilde taşınması için sistem çözümleri ve yüksek kaliteli bileşenler üretmektedir. 3 ana gruba sahip GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunmaktadır.  1965 yılında kurulan Hakan Plastik, yenilikçi yapısı ile plastik boru sistemleri alanında lider markalardan biridir. Türkiye’de sessiz boruyu ilk üreten firmadır.2013 yılında gerçekleşen satın alma ile GF Hakan Plastik markası ile plastik boru sektöründe hem iç pazarda hem de ihracat alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Web | www.hakan.com.tr
Facebook | www.facebook.com/hakanplastik
Twitter | www.twitter.com/gfhakanplastik
Instagram |www.instagram.com/gfhakanplastik
Linkedin | linkedin/hakanplastik