(Addo Furniture)’dan MODERN ofis yaşamına özel YENİ ürünler!

Ofis mobilyaları sektöründe tasarımın gücünü yansıtan özgün ve modern koleksiyonlar geliştiren Addo Furniture, 2017’ye ‘yeni nesil ofis’ dinamiklerini yansıtan özel tasarımlarıyla giriş yaptı.

‘Tasarımın gücü’ne inanan ve bu güç çerçevesinde hareket eden marka, Türkiye mobilya sektörünün en büyük buluşma noktası İsmob’ta sektörde fark yaratacak yeni executive masa sistemleri NEL ve SLIM ile birlikte, oturma sistemi Piazza ve Bob sehpayı tanıttı.

Tasarımın hayatın her alanında önem kazanmasından yola çıkarak çalışma hayatına özel ürünler geliştiren Addo Furniture, tasarımdaki gücünü yeni koleksiyonuyla bir kez daha ortaya koydu. Kaliteli, fonksiyonel ve tasarım odaklı ürünleriyle iddialı bir çıkış yakalayan Addo Furniture, yeni executive masa sistemleri NEL (New Executive Line) ve SLIM ile birlikte özellikle yönetici masalarında sektörün en iddialı markası olmaya hazırlanıyor. Masa sistemlerinin yanı sıra yine Aksu imzası taşıyan oturma sistemi Piazza, Bob sehpa, Piuma raf sistemi, Alfred askılık ve Addo tasarımı O-Live koltuk da markanın yeni tasarımları arasında yerini alıyor. Özgün, kaliteli ve fonksiyonel tasarımlarıyla dikkat çeken Addo Furniture, yeni tasarımlarıyla birlikte özellikle executive segmentte en geniş ve özel ürün gamına sahip marka konumuna yerleşiyor.

addo-furniture-ismob-genel

Executive segmentte sıra dışı tasarım: NEL ( New ExecutiveLine )

Addo Furniture’ın tasarım ve konsept danışmanı Sezgin Aksu imzası taşıyan NEL, pazardaki tüm executive sistemlerden farklı olarak masif ahşap, mermer ve deriyi buluşturan olağanüstü bir tasarım ve işçilik ile ortaya çıkıyor. Malzemelere saygı göstererek tasarlama olgusundan yola çıkan Sezgin Aksu, NEL’in tasarım fikrini şöyle anlatıyor: “NEL’in tasarım aşamasında pazarda görülen tüm ürünlerden farklı olsun, ilk görüldüğünde tasarım ürünü olduğu anlaşılsın istedik. Başka markalarda olmayan bir ürüne imza atmaktan yola çıktık. Değişik malzemeler kullanma fikri vardı. Değişik masif ahşap, değişik mermer tipleri, pirinç ve farklı deriler olarak malzemelere karar verdikten sonra sıra ‘malzemelere saygı göstererek tasarım’ aşamasındaydı. Bu şu demek oluyor, bir heykeltıraş ahşap ve mermerle nasıl çalışır? Sanırım bu değerli malzemeleri düz kesmezdi. Biz buna dikkat ederek soft ve geometrik açıdan temiz formlar çıkarmaya çalıştık. Executive masa olduğu için düşüncemiz tek bir masa yaratma değildi. Kullanıcıya malzeme ve versiyon seçme hakkı tanımak istedik. NEL, kombinasyon olarak farklı malzeme ve ölçülerin kullanılabileceği, özgür, farklı ve özel bir tasarım…”

addo-furniture-slim

Yönetici odalarında ince ve elegan duruş: SLIM

Yine Sezgin Aksu tasarımı ile hayata geçirilen SLIM, ince ve keskin hatlarıyla yönetici odalarında net duruş sergiliyor. Sezgin Aksu, SLIM’in tasarım felsefesini “SLIM, ince demek. Genelde ince olanlarda konstrüksiyon stabil olmaz. Tasarıma formun içinde saklı, konstrüksiyonu göstermeyen bir üçgenle başladık. Üçgenin geometrik formu çok sert. Yanları çok ince bitiyor ve bu sisteme ismini veriyor. Amacımız kaliteli malzeme kullanarak elegan ve sert duran bir sistem yaratmaktı. Bunu değişik konstrüksiyon gerektiren yerlerde kullanılan üçgenle sağladık.” şeklinde anlatıyor.

addo-furniture-piazza

Meydanlardan esinlenen esnek oturma sistemi: PIAZZA

Özgün tasarım çizgisi ve fonksiyonelliği ile modern ofis yaşamının gerekliliklerini taşıyan Addo Furniture,  ‘tasarımın gücü’nü ofisteki her objeye ve sisteme yansıtıyor. Her kentin kendine özgü meydanı olmasından yola çıkarak tasarlanan oturma sistemi Piazza, Addo’nun en çok ilgi gören yeni tasarımlarından biri. Tasarımcısı Sezgin Aksu, Piazza’yı esnek kullanımlı, fonksiyonel  ve eğlenceli olarak tanımlıyor. Aksu, Piazza’yı “Uzun süredir Addo için bekleme ortamında fark yaratacak modüler oturma sistemi düşünüyorduk. Ofisim bildiğiniz gibi İtalya’da, orada daha çok rastlasam da her köyün ve şehrin bir ya da daha fazla meydanı vardır. İnsanlar burada toplanır, güneşin tadını alırlar, bir sandviç yerler, konuşurlar, dertleşirler, yani kısacası buralarda vakit geçirirler. Yeni ürüne bu yüzden PIAZZA, meydan ismini verdik. Tasarladığımız ürün yüksek derecede flexible ve her ortama değişik versiyon önerebiliyoruz. Ekstra rahat oturum sağlayan 45 derece açılı değişik yastıkları, renk seçenekleri ve kolay birleştirebileceğimiz bir konstrüksiyonu var. Piazza insanlara değişik yerlerde kullanma özgürlüğü verecek. Havaalanları, otel lobileri, hastaneler, AVM’ler, ofisler ve tasarımın ön plana çıktığı her yer olabilir.” şeklinde anlatıyor.

addo-furniture-nel-yakin-plan

Fonksiyonel kullanımı ile eğlenceli tasarım: BOB

Eğlenceli, dinamik ve farklı kullanım şekillerine sahip esnek bir obje olarak tasarlanan BOB sehpa ise, 4 değişik bükülmüş renkli boru ayaktan oluşan ve 180 derece döndürülerek de kullanılabilen özel bir tasarım. Sezgin Aksu ve Sertan Özbudun imzası taşıyan BOB’un tabla malzemesi cam veya ahşap olarak tercih edilebiliyor ve yüksekliği ayarlanabiliyor. Ayakların ters çevrilmesi ile tabla altı olarak kullanılabilen fonksiyonel tasarım, özellikle restoran ve kafelerde özgün bir çözüm olarak öne çıkıyor.

addo-furniture-isimler-ayrica-belirtilecektir-4184-x-3354
(soldan sağa) Addo Furniture Genel Müdürü Bünyamin Usta, Addo Furniture Firma Ortağı İbrahim Yıldız, Addo Furniture Firma Ortağı Eylem Yıldız, Addo Furniture Tasarım Danışmanı Sezgin Aksu

Yeni nesil ofis yaşamına ‘Addo’ imzası…

Global pazarda güçlü varlık gösterme hedefi doğrultusunda Almanya, İrlanda, Rusya, İsviçre, Avusturya, Libya, Azerbaycan, Türkmenistan gibi birçok ülkeye ihracat gerçekleştiren Addo Furniture, özel projelerden küçük ofislere kadar tüm alanlarda estetik ve fonksiyonelliği buluşturarak yeni nesil ofis yaşamına imzasını atıyor.  Sezgin Aksu & Silvia Suardi ve Erhan Bektaş gibi başarılı tasarımcılarla işbirlikleri gerçekleştiren Addo Furniture, sektöre damgasını vuran Sezgin Aksu tasarımı ‘Bridge’ koleksiyonunun ardından yeni koleksiyonları ile gücünü artırıyor. Yine Sezgin Aksu imzası ile hayata geçirilen yeni tasarımlar, Addo Furniture’in özgün tasarım çizgisini, fonksiyonelliğini ve modern ofis yaşamının gerekliliklerini taşıyor.