(İstanbulSMD), üyelerinin SON DÖNEM projelerini Işık Galeri’de sergiliyor!

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği, 19 Ocak’ta Teşvikiye’deki Fevziye Mektepleri Vakfı’na ait Galeri Işık’ta, üyelerinin projelerinden oluşan bir sergi açıyor.

Duravit sponsorluğunda düzenlenen ve “Kağıttan Yere, Yerden Duvara” adıyla açılacak sergide, dernek üyelerinden 40 mimarın son yıllarda inşa edilmiş projelerinin dijital görüntüleri mimarlık meraklılarına sergilenecek.

ismd_sergi_levent-erden_1200x628-01

İstanbulSMD 2015-2016 yönetim kurulunun organizasyonu ile düzenlenen sergi, kentsel konular üzerinde konuşmaları ve TV programları da bulunan pazarlama uzmanı Levent Erden tarafından verilecek ve kent, mimarlık ve hız ilişkisine dayalı “İstanbul Kafası” konferansı ile açılacak. Konferansın ardından düzenlenecek açılış kokteyli ile 3 Şubat’a dek açık kalacak sergi ziyaretçilerin görüşüne sunulacak.

ISMD_davetiye_son

Sergi Künyesi
Grafik Tasarım
Emre Çıkınoğlu
Sergi tarihleri
19 Ocak – 3 Şubat 2017
Yer
Galeri Işık Teşvikiye, İstanbul (Fevziye Mektepleri Vakfı)
Sponsor
Duravit
Destekçiler
Feyziye Mektepleri Vakfı
SALT
Özler İskele
Planlux Aydınlatma

 

 


Levent Erden:
L’Oreal ve Pepsi Co Türkiye genel müdürlüğü;  Klan- Eurorscg – Havas grubunun Ceo’luğunu yaptı. Bilgi Üniversitesi kurucularından, halen Next Academy İnteraktif Pazarlama yüksek Lisans programı yöneticisi. NTV’de yayınlanan “İstanbul Kafası” adlı şehir, tarih, sanat programı yapıyor.

İstanbulSMD:
Mimarların işlev ve sorumluluklarının toplum tarafından değerlendirilmesi ve anlaşılmasını sağlamayı amaçlayan İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD), üyelerinin ve mimarlık sektörünün estetik değer, mimari eğitim, öğrenme ve uygulama düzeyini de yükseltmeyi hedefliyor. Kent ve kentli yararına “alternatif projeler” üreterek toplumun karşısına çıkmanın önemine inanan İstanbul Serbest Mimarlar Derneği, mimari faaliyetlerin yanı sıra, mimarlık öğrencilerine ve topluma katkı sağlayan önemli projelere destek veriyor. | 
http://www.ismd.org.tr