(TEPTA Aydınlatma)’nın 25. Yılı için bir “IŞIK” kitabı hazırlandı!

TEPTA Aydınlatma’nın 25. Yıl kutlamaları kapsamında 18 Ekim 2016 -26 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin kısa süreli sergiler alanında üç ay boyunca yerli ve yabancı izleyicilerle buluşan “Gündüz, Işık, Gece” sergisinin yanı sıra bir de kitap projesi hayata geçirildi.

Grafik tasarımını Yeşim Demir’in gerçekleştirdiği “Gündüz, Işık, Gece” başlıklı kitapta, Türkiye’den ve dünyadan farklı mimar ve tasarımcıların aydınlatma ve ışık alanındaki yazıları ile yer alıyor. Mimarlar Han Tümertekin, Nevzat Sayın, Aydan Volkan, Melike Altınışık ve Selahattin Tüysüz ile birlikte Sergio Boccia, Beatrixvon Pilgrim, Lisbeth Skindbjerg Kristensen, ARUP Türkiye’den Şebnem Gemalmaz da metinleri ile kitaba destek veren isimler arasında yer aldı.

160 sayfadan oluşan ve çeşitli makalelerin yanında sergi işlerinin açıklamalarını ve ilgili firmaların hikayeleri ile röportajlarını da içeren; Türkçe-İngilizce olarak çift dilde hazırlanan 25. Yıl Kitabı, mimar ve tasarımcılarla paylaşılacak.


GÜNDÜZ, IŞIK, GECE Sergisi:
Gördüğü yoğun ilgiden dolayı 29 Ocak 2017 tarihine dek uzatılan İstanbul Modern Sanat Müzesi’ndeki sergi, İtalyan Konsolosu himayelerinde ve İstanbul Modern’in mekan desteği ile gerçekleştiriliyor. Sergi kapsamındaki tüm uygulamalar TEPTA ekibi tarafından hayata geçirilirken, Almanya’nın önde gelen ışık tasarımcısı ve UBL’nin kurucusu Ulrike Brandi de serginin küratörlüğünü gerçekleştirdi. Doğanın ışığının hayatımıza öncülük ettiğine inanan Brandi, serginin farklı saatler ve hava şartları altındaki ışıkları ile değişerek farklı duygulara bürünen İstanbul’un atmosferinden esinlenildiğini belirtti. Küratörün kavramsal çerçevesinde bir araya gelen tasarımcılar ise şöyle: Refik Anadol, Emre Arolat, William Brand, Christine Brandi, Enzo Catellani, Melkan Gürsel,  Önder Kaya, Tanju Özelgin, Bilgehan Şenel ve Murat Tabanlıoğlu. 

TEPTA Aydınlatma:
Tepta Aydınlatma 1991’den beri mimarlara, tasarımcılara, elektrik mühendislerine ve son kullanıcılara ışık alanında hizmet sunan bir çözüm ortağıdır. Tepta Aydınlatma’nın hizmetleri, küçük veya geniş ölçekli projelendirme ve “doğru” aydınlatma danışmanlığından, önde gelen aydınlatma markalarının ürünlerinin satışına, süpervizyon ve denetim hizmetlerine, satış sonrası montaj ve bakım servislerine kadar yaygındır. Tepta, çalışmalarında başarıyı, mimarlardan, pazarlama uzmanlarından ve teknik ekipten oluşan deneyimli kadrosu ile sağlar.

Tepta’nın aydınlatma alanındaki hizmet ve ürün kapsamı, gerek dekoratif gerekse mimari aydınlatmada, iç mekanlardan dış mekanlara ve bina cephe aydınlatmasına kadar uzanır. Sergilenen tek bir mücevherin aydınlatılmasından, büyük kapsamlı projelere; tüm bir konutun hedeflenen estetik kavram çerçevesinde aydınlatılmasından, ofislere ve ticari yapılara, demo aydınlatmalarından tarihi eserlere ve müzelere kadar her aydınlatma çözümü için en uygun ürünlere ve en iyi hizmete Tepta’da ulaşmak mümkündür.

Tepta böylesine geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini 25 yıldır temsilcisi olduğu iGuzzini’nin yanı sıra alanında önde gelen 30’dan fazla Avrupa merkezli şirketin Türkiye temsilcisi olarak gerçekleştirmektedir. 30.000’den fazla ürün çeşidine sahip olan Tepta’nın 1. Levent’teki 4 katlı mağazasında bu yelpazenin çarpıcı örnekleri sergilenmektedir.

Bütün bunların yanında Tepta’nın sunduğu hizmetler arasında özel üretim ürünler de bulunmaktadır. Projelerin bütünlüğünün öncelikli olduğu durumlarda, mimar-elektrik mühendisi-kullanıcı üçgeninin istekleri doğrultusunda teknik, estetik ve ekonominin birleştikleri en uygun noktayı gerçekleştirdiği üst kalitedeki üretimlerde sağlayan Tepta, bu özelliği ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında iyi, hızlı ve güvenilir bir çözüm ortağıdır.