(Tuna), fark yaratan tasarımlarıyla İSMOBda!

Kaliteli mobilya üretimini tasarım ve modayla buluşturan Tuna Ofis ve Tuna Ev, dünyanın üçüncü en büyük mobilya fuarı olan İSMOB’da yerini alıyor. 10-15 Ocak 2017 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek fuarda, Tuna Ofis günümüzün çalışma hayatı göz önünde bulundurularak tasarlanan ürünleriyle; Tuna Ev ise takım algısından uzak ama birbiriyle kombinlenebilen özgün parçaları barındıran koleksiyonuyla 3. Hol, 324 numaralı standda ziyaretçilerini ağırlayacak.

Günümüzün ofis ve ev yaşamını fark yaratan tasarımlarla sunan Tuna, dünyanın üçüncü en büyük mobilya fuarı olan İSMOB’a katılıyor. Tuna Ofis farklı mekanlar için özel tasarlanmış mobilyaları; Tuna Ev ise klasik takım anlayışının dışına çıkan, birbirinden farklı ama uyumlu parçalarıyla 10-15 Ocak 2017 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek fuarda yerini alıyor.

Tuna Ofis, masa başı çalışanların sayısının hızla arttığı günümüzde daha sık görülen bel, sırt, boyun ve kas ağrılarının önüne geçen ergonomik tasarımlı koltukları, ahşabın sıcaklığını yansıtan masaları, açık ofislere yönelik çalışma grupları ve dinlenme/karşılama alanlarına renk katan sofalarıyla modern ofis yaşamının tüm beklentilerini karşılıyor.

Tuna Ev ile kendi takımını yarat!

Tuna Ev’in yeni koleksiyonunda ise, farklı malzemeler bir arada kullanılarak evlerde akışkan bir hava yaratılıyor. Mermer, cam ve farklı renklerde ışıltılı metal kullanımlarının ön plana çıktığı koleksiyonda, klasik takım anlayışının dışına çıkılıyor ve birbirinden farklı ama uyumlu ürünler bir arada kullanılıyor. Tüm ürün gruplarında geçerli olan bu yeni yaklaşım, yemek masanızı istediğiniz sandalye ve büfeyle, yatağınızı farklı bir koleksiyondan komodin ve şifonyerle kombinlemenize olanak tanıyor. Metrekarelerin giderek küçüldüğü günümüzde, Tuna Ev’in sunduğu bu fırsat ile evler, ihtiyaç ve beğeniler çerçevesinde kurgulanan birer “mutluluk alanı”na dönüşüyor.

2016 yılında Suudi Arabistan’da açtığı mağazayla yurt dışı yatırımlarına başlayan ve 2017 yılında Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde açmayı planladığı acenteler ile dış pazardaki payını artırmayı hedefleyen Tuna, Türkiye’den ve yurt dışından binlerce sektör temsilcisinin de katılacağı fuarda, 3. Hol, 324 numaralı standda ziyaretçileriyle buluşacak.


Tuna Ofis:
“Bugünün ofis yaşamı, bugünün tasarımı” mottosuyla fark yaratan tasarımlar sunan Tuna Ofis, 1970 yılında Tuna Çelik markasıyla İstanbul’da kuruldu. 1982 yılında şirketin ulusal bir marka olma kararının bir yansıması olarak Ankara’daki ilk showroom hizmete girdi. Türkiye’de ofis mobilyaları sektöründe tek yabancı ortaklı kuruluş olan Tuna Ofis, 1992 yılında İsviçre’nin en köklü şirketlerinden Girsberger Holding AG ile ortaklığa giderek ofis koltuğu üretimine başladı. Bugün Tuna Girsberger, yılda yaklaşık 70 bin adet koltuk üretiyor.

Tuna Ofis’in Silivri-Kınalı’da bulunan ve toplam 55 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren üretim tesislerinde ahşap ve metal üretim hattı, toz boya tesisi, sofa ve koltukların üretildiği döşeme hatları, cilahane bölümleri bulunuyor. Tesisin metal bölümü yılda 120 bin adet işlenmiş parça, ahşap bölümü ise 900 bin metrekare ahşap işleme kapasitesine sahip. Modern cila tesislerinde ise elektrostatik toz boya hattında 180 bin metreküp alüminyum, sac işleme ve arıtma yapılıyor. Tuna Ofis, bugün İstanbul Altunizade, Silivri’nin yanı sıra Ankara, İzmir ve Riyad’ta bulunan showroom’larıyla hizmet veriyor.

Tuna Ev:
1970 yılında kurulan Tuna Ofis, mobilya sektöründeki deneyimini ev mobilyasına aktararak 2002 yılında Tuna Ev’i kurdu. Tuna Ev, “Bugünün ev yaşamı, bugünün tasarımı” mottosuyla ev mobilyaları sektöründe hizmet veriyor. Tuna Ev, üretimlerini Silivri-Kınalı’da toplam 55 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren entegre bir tesiste gerçekleştiriyor. En yeni teknolojilerin kullanıldığı bu modern tesiste ahşap üretim hattı, metal üretim hattı, toz boya tesisi, sofa ve koltukların üretildiği döşeme hatları, cilahane bölümleri yer alıyor. Müşterilerine fabrikasyon üretimi butik bir şekilde sunan Tuna Ev, bugün İstanbul’daki Masko, Modoko ve Silivri mağazalarının yanı sıra Ankara ve Riyad’da bulunan showroom’larıyla hizmet veriyor.