(Şişecam Düzcam), “Mimarca CAM” Etkinlik Serisinin İkincisine EV SAHİPLİĞİ Yaptı!

Şişecam Düzcam, Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğiyle gerçekleştirdiği “Mimarca CAM” etkinliğinin ikincisine ev sahipliği yaptı. “Mimarca CAM” başlıklı etkinlik serisinin ikincisi, “Gürültü ve Ötesi” başlığıyla 28 Aralık Çarşamba günü Ankara’da bulunan TSMD Mimarlık Merkezi’nde düzenlendi. Camın sağladığı gürültü kontrolünün konunun uzmanları tarafından aktarıldığı etkinlikte mimar, mühendis, cephe danışmanı, inşaat firmaları, kamu ve sektör profesyonelleri bir araya geldi.

Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi konumunda olan Şişecam Düzcam, Türk Serbest Mimarlar Derneği işbirliğiyle sektör profesyonellerini bir araya getirecek yeni bir etkinlik gerçekleştirdi.

1483014229_sisecam_duzcam__2_

“Mimarca CAM” başlıklı etkinlik serisinin ikincisi, 28 Aralık Çarşamba günü Ankara’da bulunan TSMD Mimarlık Merkezi’nde düzenlendi. Ana teması “Gürültü ve Ötesi” başlıklı etkinlikte, camın sağladığı gürültü kontrolü, konunun uzmanları tarafından aktarıldı.

Mimar, mühendis, cephe danışmanı, kamu ve sektör profesyonellerinin bir araya geldiği ve Ali İhsan Varol’un sunuculuğunda düzenlenen etkinlik kapsamında,konuşmacılar cam ve gürültü temalı sunumlar yaparak, deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

1483014229_sisecam_duzcam__1_

Türk Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aytek İtez ve Şişecam Düzcam Pazarlama Grup Müdürü Tansu Kumru’nun açılış konuşmalarını yaptıkları gecenin ilk bölümünde cam ve gürültü kontrolü konularının detayları teknik sunumlar ile aktarılırken, ikinci bölümde PechaKucha etkinliği ile izleyiciler keyifli dakikalar yaşadı.

1483014228_sisecam_duzcam__3_

Mimarca CAM “Gürültü ve Ötesi” etkinliğine ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzu Gönenç Sorguç ve Kuraray Europe Gmbh Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Kuyu sunumları ile katkı sağlarken, PechaKucha etkinliğinde Aytaç Özen (Ayzen Mimarlık), Ece Yalım (Artful İç Mimarlık), Hakan Evkaya (İkikerebir Mimarlık) ve Doç. Dr. Lale Özgenel (ODTÜ) konuya yönelik düşüncelerini kısa sunumları ile aktardılar.


Şişecam Düzcam:
Cam sektörünün küresel oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi konumundadır. Bugün Türkiye’de Kırklareli, Mersin, Bursa, Ankara yurtdışında ise Bulgaristan, Romanya, Almanya, Slovakya, Macaristan, Rusya, Hindistan ve Mısır olmak üzere toplam 10 farklı ülkede üretim yapan Şişecam Düzcam, dünyanın ise beşinci büyük düzcam üreticisidir.
“Mimari camlar” (düzcam, buzlu cam, ayna, lamine cam, kaplamalı cam, mimari projelere yönelik camlar), “otomotiv camları”, “güneş enerjisi camları” ve “beyaz eşya camları” olmak üzere dört ana ürün grubunda faaliyet gösteren Şişecam Düzcam inşaat, otomotiv, enerji, beyaz eşya, mobilya ve tarım gibi birçok sektöre girdi sağlamaktadır.
Şişecam Düzcam hedeflediği pazarlarda müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan nitelikli ve kaliteli ürünleri, sürekli gelişen teknolojisi ve çevrenin korunması bağlamında enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarıyla rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 
www.sisecamduzcam.com