(Bosch), CES 2017’de akıllı çözümlerini tanıtacak!

Küresel teknoloji ve servis tedarikçisi Bosch, bu yıl 5-8 Ocak 2017 tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleştirilecek olan CES® 2017’de, akıllı ev, akıllı şehir, ağa bağlı mobilite, Endüstri 4.0 ve sensör teknolojisindeki yenilikçi çözümlerini tanıtacak. 

Bosch akıllı ev sistemi, tek bir uygulama aracılığıyla evdeki ağa bağlı cihazları kontrol etmeyi mümkün kılıyor. Bosch CES’te, ek işlevler eklenebilen duman ve hareket detektörleri ve senaryo yöneticisi gibi teknolojilerle sistemi nasıl genişlettiğini gösteriyor. Senaryo yöneticisi, ağa bağlı evi çok daha sezgisel hale getiriyor. Ayrıca kullanıcıların günlük yaşamlarını daha da kolaylaştırıyor. Örneğin, evden çıktıktan sonra kullanıcıların artık ısıtmanın, elektronik cihazların veya ışıkların kapatılıp kapatılmadığını kontrol etmesi gerekmiyor. Bosch akıllı ev uygulamasına yönelik senaryo yöneticisi, bu gündelik işleri üstleniyor ve tek bir dokunuşla etkinleştirilebiliyor.

Bosch ayrıca, daha fazla güvenlik için üç yeni çözümünü tanıtıyor. 360° iç mekan kamerası ve Eyes dış mekan kamerası ile kullanıcılar, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar evlerinde olup biteni her an takip edebiliyor. Bir kameradan daha fazlasını sunan Eyes dış mekan kamerası ise tek bir akıllı cihaz içerisinde ışık, hareket sensörleri ve bir interkom sistemini bir araya getiriyor. Hava kalitesi sensörüne sahip seçkin bir duman detektörü olan Bosch Twinguard, evdeki güvenliği artırıyor. Profesyonel çift ışın teknolojisi sayesinde tehlikeli durumları çok daha net bir şekilde tespit ediyor ve böylece yanlış alarmları önlüyor.

Akıllı şehir teknolojisine örnek, San Francisco’dan…

Bosch, CES’te mobilite, enerji ve bina teknolojisi, güvenlik ve dijital şehir yönetimi alanlarındaki çözümlerini de sergiliyor. Sergilenen teknolojiler arasında çevre takip sistemleri ve ağa bağlı park yeri teknolojilerinin yanı sıra filo yönetimi, e-mobilite ve intermodal ulaşım çözümleri yer alıyor. Enerji kategorisinde sanal elektrik santralleri, enerji verimliliğine sahip ısıtma, sıcak su ve soğutma sistemleri ve enerji depolama teknolojisi; güvenlik sistemleri kategorisinde ise yangın koruma teknolojileri, giriş kontrolü sistemleri ve güvenlik kamerası çözümleri tanıtılacak yenilikçi teknolojiler arasında bulunuyor. Bosch, konutlar için de akıllı ev teknolojisi ve ağa bağlı ev aletleri sunuyor.

Bosch, başarılı bir akıllı şehir projesine örnek olarak, eski bir tersane ve futbol stadyumunun kalıntılarından doğan San Francisco Tersanesi ve Candlestick Point’i tanıtıyor. Proje geliştirici FivePoint’in teknoloji ortağı olarak Bosch, modern muhitlere yönelik akıllı çözümler üzerinde çalışmalar yürütüyor.


Bosch Grubu:
Bosch Grubu, dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçilerinden biridir. Dünya genelinde yaklaşık 375.000 çalışana sahiptir (31 Aralık 2015 itibarıyla). Grup, 2015 yılında 70 milyar avronun üzerinde satış gerçekleştirmiştir. Faaliyetleri dört sektöre ayrılmaktadır: Mobilite Çözümleri, Sanayi Teknolojileri, Dayanıklı Tüketim Malları ve Enerji ve Bina Teknolojileri. Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve 60’a yakın ülkedeki 440 bağlı kuruluşu ve bölge şirketinden oluşmaktadır. Satış ve hizmet ortaklarının da dâhil edilmesi halinde Bosch, yaklaşık olarak 150 ülkede temsil edilmektedir. Şirketin inovasyon gücü gelecekteki büyümesi için temel oluşturmaktdır. Bosch, dünya genelinde 118 lokasyonda araştırma ve geliştirme alanında 55.800 çalışana sahiptir. Ağa bağlı bir yaşam için inovasyonlar gerçekleştiren Bosch, yenilikçi ürün ve çözümleriyle tüm dünyada yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Şirket, bu doğrultuda dünyanın her yerinde “yaşam için teknoloji” sunmayı sürdürmektedir.

Detaylı bilgi için: www.bosch.com