(Wavin Pilsa) Kuruluşunun 45. Yılını Kutladı!

Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalarından biri olarak inşaat, altyapı ve telekoma yönelik geniş yelpazede kaliteli boru, ek parça sistem ve çözümleri sunan ve bu özellikleriyle de dünya markası olan Wavin Pilsa, çalışanlarıyla birlikte kuruluşunun 45. yılını kutladı.

Wavin Pilsa, dünyanın lider alt yapı, üst yapı plastik boru sistemleri üreticisi Wavin Group üyesi ve Mexichem iştiraki olarak; güvenli içme suyu dağıtımı, yağmur suyu ve atık suyun yönetimi, enerjiyi daha verimli kullanarak binaların ısıtılması ve soğutulması gibi günlük hayatın vazgeçilemez ihtiyaçlarına yönelik etkili çözümlerle, 45 yıllık başarı hikayesine imza attı.

Wavin Pilsa, müşterilerine sağladığı yararları Avrupa’daki liderliği, yerel piyasalardaki varlığı, yenilikçiliğe ve teknik desteğe verdiği önem ve adanmışlığı ile daha da artırarak, yarım asra merdiven dayadı.

Wavin Pilsa’nın başarı hikâyesinin 45 yıl önce başladığını söyleyen Wavin Pilsa Genel Müdürü Fatih Asal, şirketin kuruluş yıl dönümünü çalışanlarıyla birlikte kutlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

“En büyük değerimiz, daima müşterilerimizle kurduğumuz güçlü ilişki ve onların takdirini kazanmamız”

Fatih Asal
Fatih Asal

Yarım asra dayanan başarılarının kararlılıkla sürdürüleceğini ifade eden Fatih Asal, şunları kaydetti:

“Kuruluşumuzdan bu yana her zaman lider olmayı ve plastik boru sektöründe inovatif kimliğimizle yer almayı başardık. 1971 yılında Adana’da kurulan şirketimiz 2008 yılına kadar Sabancı Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdürdü. Bu tarihten sonra Avrupa’nın sektöründeki lider şirketi Wavin Group bünyesine katılan Wavin Pilsa, 2012 yılından itibaren de Güney Amerika’nın en büyük PVC ham madde ve petro-kimya şirketlerinden Mexichem iştiraki olarak faaliyetlerini yürütüyor. Yurt içi ve yurt dışı projelerde büyük başarılara imza atarken, bizim en büyük değerimiz, daima müşterilerimizle kurduğumuz güçlü ilişki ve onların takdirini kazanmamız oldu. Bu kıymetli bağı; çalışanlarımız ve bayilerimizle beraber üretimden inovasyona, müşteri hizmetlerinden eğitim desteğine kadar 45 yıldır işimize olan bağlılığımız sayesinde gerçekleştirdik. Sektöre sunduğumuz yenilikler ve çözümler ile bundan sonrası için de tüm iş ortaklarımızı Wavin Pilsa ile daha iyiye bağlamaya devam edeceğiz.”


Wavin Pilsa:
Wavin Pilsa, Türkiye’deki Plastik Boru sektörünün lider firmalardan biridir. Şirket; inşaat, altyapı, telekoma yönelik geniş yelpazede ve kaliteli boru ve ek parça sistem ve çözümleri sunmaktadır.

45 yıllık bir geçmişe sahip olan Wavin TR Plastik Sanayi A.Ş., 1971 yılında Adana’da kurulmuştur.
2008 yılına kadar Sabancı Holding bünyesinde Pilsa Plastik A.Ş. olarak faaliyet gösteren firma bu tarihten sonra merkezi Hollanda’da bulunan kendi alanında Avrupa’nın en büyüğü olan Wavin tarafından satın alınmıştır. Bu satın almadan sonra şirket Wavin Pilsa olarak faaliyetlerine devam etmiştir.
Wavin Pilsa, geleneksel boru sistemlerinin (PPRC, Pis su, Pex, Kompozit boru, Koruge, PE 100 boruları gibi) yanında PE Elektrofüzyon ek parçalar, SiTech+ sessiz boru çözümleri, Quickstream sifonik yağmur suyu tahliye sistemleri, Tegra enjeksiyon menhol ve muayene bacaları, Hep2O push fit sistemi, Basalttherm gibi yenilikçi çözümleri de mühendislik hizmetleri ile birlikte sektöre sunmaktadır.
Wavin Pilsa, Dünyanın lider alt yapı, üst yapı plastik boru sistemleri üreticisi olan Wavin Group’un bir üyesidir. Wavin; güvenli içme suyu dağıtımı, yağmur suyu ve atık suyun yönetimi, enerjiyi daha verimli kullanarak binaların ısıtılması ve soğutulması gibi günlük hayatın vazgeçilemez ihtiyaçlarına yönelik etkili çözümler sunar.
Wavin Group’un merkezi Hollanda’nın Zwolle şehrindedir. 25 Avrupa ülkesinde direkt olarak faaliyet gösteren Wavin bu ülkelerde 40 adet üretim tesisine sahiptir. Avrupa dışında birçok bölgede ise distribütör ve temsilcileriyle faaliyet göstermektedir. Wavin Group 2012 yılında Latin Amerika’nın lider boru sistemleri ve petrokimya üreticisi olan Mexichem bünyesine katılmıştır.
Wavin Pilsa, müşterilerine sağladığı faydaları, Avrupa’daki liderliği, yerel piyasalardaki varlığı, yenilikçiliğe ve teknik desteğe verdiği önem ve adanmışlığı ile daha da artırmaktadır. Wavin, en iyi standartları sürekli olarak sağlamakta ve güvenilir tedarik ağı ile müşterilerinin hedeflerine ulaşmasına destek olmaktadır.