Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri “HERITAGE İSTANBUL”da Buluşuyor…

Türkiye’de Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik teknolojilerini tek bir çatı altında buluşturan HERITAGE İSTANBUL etkinliği 27-29 Nisan 2017 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da gerçekleştirilecek.

Tg Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen, geçtiğimiz yıl 6 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan HERITAGE İSTANBUL Fuarı & Konferansı, 2017’de uluslararası platforma da açılıyor. Türkiye’nin kültürel miras varlığının korunması, saklanması ve gelecek yıllara aktarılmasına yönelik çalışan kamu personeli akademisyenler, kurum ve kuruluşlar ile sektörle ilgili tedarikçiler bu fuarda bir araya gelecek. Etkinlikte ayrıca dünyaca ünlü konukların ağırlanacağı konferanslarda, sektörün gelecek vizyonuna yönelik sunumlar yer alacak.

2017 organizasyonunda ayrıca, adı geçen sektörler için profesyonellere yönelik yerli ve yabancı duayenlerin vereceği çeşitli workshoplar; sektörel kalkınmanın amaçlandığı bu ortamda firmaları, devlet kurumları ve yerel yönetimlerle bir araya getirmesi amaçlanan online randevu sistemiyle hayata geçecek. B2B-business platform, yurt içi ve yurtdışından gelen konuklarla bire bir görüşme olanakları sağlayacak.

HERITAGE İSTANBUL” yine bu yıl sektöre yeni yollar açmak ve yeni alanlar yaratmak adına düzenleniyor. Danışma kurulunda Arkeolog Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Dünya Müzeler Konseyi – ICOM Başkanı Suay Aksoy, Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Üyesi Nilgün Olgun ve Arkeoloji ve Sanat Yayınları başkanı Nezih Başgelen’in de bulunduğu etkinlik, kültür mirası alanında dünyanın sayılı organizasyonlarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün de destekçisi olduğu “HERITAGE İSTANBUL”, 2 yıldır Türkiye’nin kültürel mirasla ilgili tüm sektör liderlerinin buluşma noktası oluyor.

Detaylı bilgi için: http://expoheritage.com/