(Geberit), 2016 Yılsonunda Yüzde 15 BÜYÜME hedefliyor!

İsviçreli sıhhi tesisat devi Geberit, Türkiye’de 2016 yılsonu toplam satış gelirinin geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 15 oranında artacağını açıkladı. Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu, “Günümüz şartları altında yaptığımız bütçe çalışmalarımız sonunda 2017 yılsonu için gerçekçi hedefler belirlemeye çalıştık. Buna göre 2017 yılında, 2016’ya göre yüzde 10 büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

Modern banyoların dünyaca ünlü mimarı Geberit, 2016 yılsonu toplam (ciro) satış gelirinin 2015 yılına göre yüzde 15 oranında artacağını açıkladı.

Geberit Türkiye olarak, müşterisine değer yaratmak ve ortaya çıkan katma değeri paylaşmak üzere çalışıyoruz”

Cengiz Kazazoğlu
Cengiz Kazazoğlu

2016’nın ikinci yarısında yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı inşaat sektörünün büyüme hedefinin beklenenin altında ‘+ yüzde 4,5 – yüzde 5’ civarında gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini söyleyen Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu, Geberit’in 2016 yılını bu büyümenin üzerinde, yüzde 15 bandında kapatacağını belirtti. Günümüz şartları altında yaptıkları bütçe çalışmaları sonunda 2017 için  gerçekçi hedefler belirlemeye çalıştıklarını yineleyen Kazazoğlu, “Geberit Türkiye olarak, müşterisine değer yaratmak ve ortaya çıkan katma değeri paylaşmak için çalışıyoruz. Benimsediğimiz pazar ve müşteri odaklı pazarlama anlayışımızla; müşterilerimizin bizden talep ettiği ürünleri geliştirdik, ürettik ve pazarladık. İşte bu bakış açımız bizim Türkiye’nin en önemli global markaları arasında yer almamızı sağladı” dedi.

Kazazoğlu: “2016 yılsonunda yüzde 15 büyüme hedefliyoruz”

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2016 yılında da yoğun bir şekilde çalıştıklarını söylenen Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu, Geberit olarak, 2016 yılını 2015’e göre yüzde 15 büyümeyle kapatacağımızı tahmin ediyoruz. Ve fakat inşaat sektördeki büyümenin 2016 yılsonunda (+ yüzde 5)’te kalacağını öngörüyoruz. Aslına bakarsanız sektör büyümesinin yine ağırlıklı olarak devlet kanadından olacağını düşünüyor, özel sektör kanadından ise büyük bir atılım beklemiyoruz. Daralan piyasalarda rekabetin daha yoğun yaşandığını biliyoruz ve inşaat firmalarının da çalışmalarını rakiplerinden farklılaştırmak için kaliteyi yükseltme çabası içerisine girdiğini gözlemliyoruz.  Öte yandan büyük şehirlerde kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor. Kentsel dönüşüm projelerinin ilk yıllarında (10 yıl ve daha önce) inşa edilen yapıların da 2017 ve daha sonraki yıllarda tadilata girmelerini ve bu sayede de oldukça durgun olan perakende piyasasının canlanmasını bekliyoruz” diye açıkladı.