(Hilti) 2017’de, Türkiye’deki MAĞAZA sayısını 15’e çıkarıyor!

Global inşaat endüstrisinin jenerik markası Hilti, Samsun ve Bursa’daki ilk mağazalarını açarken, yenilediği İstanbul Maltepe’deki mağazasının kapasitesini de üç kat artırdı. 2016 yılında Türkiye’deki mağaza sayısını 11’e çıkaran Hilti, 2017’de 15 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Kaba inşaat, ince işler, mekanik, elektrik, enerji ve endüstri sektöründe çalışan profesyonellere yönelik ürün ve hizmetler sunan Hilti, 15 Aralık tarihinde Samsun ve Bursa’daki ilk mağazalarını açtı. Teknolojik yeniliklerle donatılan ve kapasitesi üç kat artırılan İstanbul Maltepe’deki yeni mağazasının açılışını da aynı tarihte gerçekleştiren Hilti, Türkiye’deki mağaza sayısını 11’e çıkarmış oldu.

2017’de dört yeni mağaza açmayı planladıklarını açıklayan Hilti Türkiye ve Orta Asya Pazarlama Direktörü Banu Çetinkol, yeni yılda yeni mağazalarla birlikte 35 bin ziyaretçi hedeflediklerini belirtti. 2016 yılında açılan yeni Hilti mağazaları ile birlikte 21 kişiye istihdam sağladıklarını ve 2017’de yeni açılacaklarla toplamda 27 mağaza personeline ulaşacaklarını ifade eden Çetinkol, sözlerini şöyle sürdürdü; “Hilti Türkiye olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Malatya, Konya, Bursa ve Samsun’da yer alan mağazalarımızda inşaat profesyonellerine hizmet veriyoruz. Doğrudan satış modeli ile çalışan çözüm odaklı bir marka olan Hilti için mağazalar büyük önem arz ediyor. Müşterilerimiz mağazalarımızda ürünlerimizi deneyimliyor, bilgileniyor, görüş ve önerilerini ekibimiz ile paylaşıyor. Onlardan aldığımız geri bildirimler ürünlerimizin Ar-Ge sürecine büyük katma değer sağlıyor.”


Hilti ve Hilti Türkiye:
Bundan tam 75 sene önce 1941 yılında, dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan yaklaşık 35 bin nüfuslu Lihtenştayn Prensliği’nde doğup, bugün yaklaşık 24 bin çalışanı ile global jenerik marka haline gelen Hilti, 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. 2015 yılı cirosu 4,4 milyar İsviçre Frangı (yaklaşık 12,9 milyar TL*) olarak gerçekleşen Hilti, 1982 yılından itibaren 34 yıldır Türkiye’de. Hilti Türkiye, son yıllarda göstermiş olduğu gelişimle 2011 yılı başından bu yana 10 ülkenin (Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Moğolistan, Kırgızistan, Ermenistan, Gürcistan, Tacikistan, Moldova ve Kuzey Irak) bağlı olduğu bir bölgesel üs konumunda. 2015 yılında yüzde 31 büyüme gösteren Hilti Türkiye, başarısını bilgi, birikim ve inovasyon ile sürdürülebilir değer yaratan bir marka olmaya borçlu. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Hilti Türkiye, 250’ye yakın çalışanı ile faaliyetlerini sürdürüyor. Ekonomiye yarattığı katma değer dışında İnsan Kaynakları alanında çalışmalarıyla da öne çıkan Hilti Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirlenen, “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2016” listesinde 4. sırada yer aldı. 2015 yılında aynı ödül kategorisinde 3. sırada yer alan Hilti Türkiye, Yaşam Boyu Öğrenme alanında Özel Ödül’e de layık görülmüştü.