(thyssenkrupp) SEED CAMPUS – Eğitim Merkezi Açıldı!

SEED Campus

thyssenkrupp 2016 yılı sonu itibariyle İstanbul Ataşehir’de yeni eğitim merkezini açtı. Merkez, firma içi eğitimlerin yanı sıra asansör teknolojileriyle ilgili bilgilendirme ve eğitim misyonu taşıyor.

thyssenkrupp 5 Aralık’ta, Ataşehir’de SEED Campus olarak adlandırdığı yeni eğitim merkezinin açılışını yaptı. Aynı zamanda thyssenkrupp Asya Ofisinin de konumlandığı yeni ofis binası burada yer alıyor. Depolama ve yedek parça alanları da yine bu binada konumlanıyor. Eğitim merkezinde yıl boyunca eğitimler gerçekleşecek, simülatörler denettirilecek ve asansör teknolojileriyle ilgili sektörel buluşmalar gerçekleşecek.

thyssenkrupp Asansör, eğitimli insan kaynağı yetiştirmeye yönelik faaliyetlerini İstanbul’da hayata geçirdiği eğitim merkezi ile sürdürecek. Bu tam donanımlı merkezde beyaz ve mavi yakalı thyssenkrupp çalışanlarının ve iş ortaklarının eğitim ihtiyaçları eksiksiz karşılanacak, yetenek ve uzmanlıklarını geliştirmelerine yardımcı olunacak.

thyssenkrupp CEO’su Turgay Şarlı konuyla ilgili şunları söyledi: “Teknik ve mesleki eğitimler ile birlikte, beyaz yakalı çalışanlarımız ve yöneticilerimiz için yönetim becerilerine yönelik eğitimler de planlıyoruz. Ekibimize yeni katılanların oryantasyon eğitimleri ile iş güvenliğine ve sağlığa yönelik programlar da planda yer alıyor. Haftalık periyotlarda gerçekleşecek eğitimlerle, hem teknisyenlerimizi hem de iş ortaklarımızı thyssenkrupp Asansör’ün ürünlerine yönelik bilgilendireceğiz. Gerek yasal düzenlemeler gerekse şirketimizin küresel çaptaki standartları, projelerde birlikte görev aldığımız iş ortaklarımızın eğitim ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasını zorunlu kılıyor. Asansör ve yürüyen merdiven simülatörlerinin yer alacağı eğitim merkezi, ürünlerimizin kurulum süresini azaltırken, teknisyenlerimizin becerilerinin gelişimine de önemli katkıda bulunacak.


thyssenkrupp Elevator
thyssenKrupp Elevator, Grubun yolcu taşıma sistemleri alanındaki küresel faaliyetlerini bir araya getirmektedir. 2015/2016 mali yılında 7,5 milyar Euro satış gerçekleştiren ve 150 ülkedeki müşterilere hizmet sunan thyssenkrupp Elevator, şirketin benzersiz mühendislik yetkinliklerini kullanarak sadece 40 yılda dünyanın lider asansör şirketlerinden biri haline gelmiştir. 50.000’i aşkın nitelikli çalışanı olan şirket, müşterilerin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş akıllı ve yenilikçi ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Ürün ve hizmet portföyü içinde yük ve yolcu asansörleri, yürüyen merdiven ve bantlar, yolcu biniş köprüleri, merdiven asansörü ve platform kaldırıcıları ile tüm ürünler için isteğe özel hizmet çözümleri yer almaktadır. Dünya genelindeki 900’ü aşkın tesisinde müşterilere yakınlığı temin etmek üzere kapsamlı bir satış ve hizmet ağı sunmaktadır.

thyssenkrupp
thyssenkrupp, sermaye malları ve hizmetler alanlarındaki payı giderek artan, materyaller alanında güçlü olan çeşitlendirilmiş bir endüstri grubudur. Yaklaşık 80 ülkede 156.000’e yakın çalışan, kaliteli ürünler, akıllı endüstriyel süreçler ve sürdürülebilir bir gelişme için hizmetler sunmak üzere azim ve teknolojik uzmanlıkla çalışmaktadır. Çalışanlarımızın becerileri ve bağlılıkları başarımızın temelini oluşturur. 2015/2016 mali yılında thyssenkrupp yaklaşık 39 milyar Euro değerinde satış gerçekleştirmiştir.
Müşterilerimizle birlikte Mekanik, Fabrika ve Materyal alanlarında gelecekte karşılaşılacak güçlüklere rekabetçi çözümler geliştiriyoruz. Mühendislik alanındaki uzmanlığımızla müşterilerimizin ekonomik bir maliyet ve kaynak kullanımı ile küresel pazarda avantaj sağlamasını ve yenilikçi ürünler üretmesini sağlıyoruz. Bizim için Grubun kombine gücü ile birleşen teknik gelişme ve inovasyonlar, mevcut ve ilerideki müşteri ve pazar gerekliliklerini karşılamamızı, geleceğin pazarlarında büyümemizi, güçlü ve istikrarlı kazanç, nakit akışı ve değer artışı sağlamamızı mümkün kılan kilit faktörlerdir.