(LCW) Yönetim Binası’nda ÜSTÜN TASARIM ÖDÜLLÜ (Berker by Hager) teknolojisi B.IQ

Haus Madaus, Gräfelfing

Türkiye moda perakendesinin lideri LCW, Güneşli’deki yeni yönetim binasında Berker by Hager teknolojisi ile aydınlatma, iklimlendirme ve jaluzi kontrolü sağlıyor. Tasarım ödüllü B.IQ anahtar ile tüm kontrollerin tek tuşla sağlandığı projede iklimlendirme / aydınlatma kontrolü ile enerji tasarrufu sağlanıyor.

Akıllı bina sistemleri ile teknolojiyi yaşam alanlarına entegre eden Berker by Hager, yenilikçi yaklaşımıyla projelerin konfor standartlarını maksimuma taşıyor. Türkiye’nin en büyük moda perakende zinciri LCW’nin yeni hayata geçirilen yönetim binasında tasarım ödüllü B.IQ ile KNX sistemi ayrıcalığı sunan Berker by Hager, ofis projelerinde enerji verimliliği, konfor, teknoloji, kullanım kolaylığı gibi artılar kazandırıyor. Kullanım alanına uygun özel dedektörler ile gerekirse aydınlatmaları sıfıra indirebilen KNX sistemi; gün ışığı alan yerlerde aydınlatma seviyesini düşürebiliyor, ortamda ışık azaldığında seviyeyi otomatik olarak çoğaltabiliyor. Bütün özelliklerin tek bir merkezden yönetilmesi, kişilere bağlı olmadan sistem üzerinden tüm kontrollerin kolay olması, güvenlik konusundaki artıları ve birçok yönden tasarruf sağlaması sebebiyle projenin tercih ettiği KNX sistemi, istenilen modüllerle sürekli geliştirilerek canlı halde tutulabiliyor. Önceden yüklenen senaryolar sayesinde mesai başlangıcında tüm kontrolleri istenen seviyede ayarlayan sistem, ayarları hafızasında tutarak hafta içi / hafta sonu düzeni oluşturabiliyor. LCW projesinde KNX sistemi ile tüm bu artıları kullanan Berker by Hager, iklimlendirme kontrolü ile ve aydınlatma kontrolü ile %30’lara varan enerji tasarrufu sağlıyor.

lcw-_istanbul1

Üstün tasarım ödüllü Berker B.IQ ile tüm kontroller bir arada

Berker by Hager’in projede kullanılan tasarım ödüllü ürünü B.IQ, tek anahtar üzerinden iklimlendirme, aydınlatma, müzik ve jaluzi kontrolünün yanı sıra dört farklı materyalden üretilebilen kusursuz tasarımıyla mekanlarda güçlü duruş sergiliyor. B.IQ anahtarın buton kısmından aydınlatma senaryoları ve dim fonksiyonları yerine getirilebiliyor, buton kısımları aktif olduğunda anahtarların yan kısımlarında bulunan durum ledlerinden aydınlatmaların açık olup olmadığı da izlenebiliyor.  

Tek anahtar üzerinden iklimlendirme, aydınlatma, müzik ve jaluzi sistemlerinin kontrolünü sağlayan Berker B.IQ, ünlü tasarımcı Peter Schreyer’in estetik dokunuşlarıyla şıklığı ve son teknolojiyi uyum içinde harmanlıyor. KNX ile uyumlu B.IQ tüm yaşam alanlarının ısısını, alarmını, jaluzi ve müzik sistemlerini yönetmeyi tek anahtarla mümkün kılarken, butonda yer alan led ışık şıklığın tamamlayıcısı oluyor.

lcw-_istanbul2