(BTM) İTÜ’de Mimarlık Öğrencilerine EĞİTİM Verdi…

ÇATIDER 7 Aralık Çarşamba günü mimarlık öğrencilerini malzeme firmalarıyla buluşturdu. BTM’nin de yer aldığı eğitimde, öğrenciler çatı malzemeleri ve uygulama tekniklerini aşama aşama görüp, merak ettiklerini firma yetkililerine sorma fırsatını buldular.

Çatı konusunda, kamu oyunu ve sektörü bilinçlendirme amacı ile, çatı malzemeleri üreticileri, distribütörleri ve uygulama firmalarının desteği ile kurulan ÇATIDER, İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 2.sınıf öğrencilerini çatı malzemesi firmalarıyla buluşturdu.

7 Aralık Çarşamba günü İTÜ Taşkışla’ da gerçekleştirilen eğitimlerde çatı izolasyonun öncü markalarından BTM de vardı. Firmanın Teknik Danışmanı Jozef Bonfil, kendinden yapışkanlı çatı kaplama malzemesi “BTM Shingle Dragon”u öğrencilere tanıttı ve malzemenin çatıya uygulanma kuralları ve yöntemleri hakkında öğrenciler bilgilendirdi. Öğrencilerin sorularıyla katıldığı eğitimde, çatı boşluğu havalandırmasının mimari detayları en çok merak edilen konu oldu.


BTM:
Merkezi İzmir’de olan Türkiye’nin öncü yalıtım şirketi BTM’nin temelleri, 1975 yılında, Türkiye Şişe Cam Topluluğu tarafından, İstanbul’da atılmıştır. 1986 yılından bu yana ise, İzmir/Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesindeki üretim tesislerinde faaliyetlerini yeni ve teknolojik yatırımları ile arttırarak sürdürmektedir. Su yalıtımı, ısı yalıtımı ve çatı kaplama malzemeleri üretilen toplam 5 tesisi bulunmaktadır. BTM Grup şirketlerinden olan Polpan Kz Kazakistan’da faaliyet gösteren ve yılda 130.000 m3 ısı yalıtım plakası üretimi yapılan bir tesistir.
Türkiye’deki ilklere imza atan BTM, 1989 yılında polimer bitümlü su yalıtım örtüsünü, 1994 yılında kapalı gözenekli XPS ısı yalıtım levhasını, 1996 yılında çatı kaplama malzemesi Shingle’ı ilk kez üretti, yalıtım sektöründe öncü konumunu perçinlemiştir. 2007 yılında sentetik örtü üretimine Polyplan markası ile başladı.
Dünyada, değişen pazar ve rekabet koşullarını göz önüne alarak, kendi teknolojisini ve ürünlerini geliştiren, bu alanda mühendislik gücüne, laboratuvar alt yapısına yatırım yapan, yurtiçi-yurtdışı araştırma kurumları ve üniversitelerle ortak projeler yürüten BTM yarattığı ilklerle yalıtım sektörünü teknoloji dünyasında bir adım daha ileri taşımaktadır.
Arkasına, ileri teknoloji ile donatılmış kompleks üretim tesislerini ve uzman kadrolarından oluşan Ar-Ge gücünü alan BTM, yarattığı akıllı çözümleri ve üstün kaliteli ürünleri ile sektörün güvenilir iş ortağıdır.

 

ÇATIDER:
ÇATIDER (Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği), çatı konusunda, kamuoyunu ve sektörü bilinçlendirme amacı ile, çatı malzemeleri üreticileri, distribütörleri ve uygulamacı firmaların desteği ile kurulan bir sivil toplum örgütüdür. 10 Temmuz 2002’de İstanbul’da kurulmuştur.