(GROHE)’nin ESSENCE koleksiyonu ile banyo tasarımında seçme özgürlüğü…

GROHE Essence - Nickel

Tüm dünyayı saran bireyselleşme trendi banyolardaki yansımasını GROHE’nin genişletilen batarya yelpazesi ile buluyor. Yaratıcı zihinlere zengin bir kaynak sağlayan GROHE Essence’in muazzam renk ve yüzey seçeneklerine sahip batarya yelpazesi, kendi içinde tam uyumlu ancak sıradanlıktan uzak banyo tasarımlarında çıtayı bir üst seviyeye taşıyor. GROHE’nin getirdiği bu seçme özgürlüğü yeni bireysellik çağının gereği olan daha yumuşak ve insani tasarımla tam uyum sağlıyor.

Bireysel tarzlarını ifade etmenin yollarını arayanlar, GROHE’nin genişletilmiş Essence koleksiyonunda ihtişamlı renkler ve en modern yüzeylerden oluşan 10 muhtemel kombinasyon ile muazzam bir çeşitliliğe kavuşuyor. Her tarz ve renkteki banyolara uyum sağlamak üzere özenle seçilen bataryalar, en son global trendlerden esintiler taşıyor. Yeni bataryalar Cool Sunrise, Warm Sunset, Hard Graphite ve Nickel, yüksek kontrastlı, orta kontrastlı ve tonsürton ortamlarla uyum sağlıyor.

Bu yeni seçme özgürlüğü, her çıkış ucu ve kumanda kolunun tüm ürünlerde neredeyse tıpatıp aynı olması ile tasarımda muazzam bir tutarlılık sunuyor. Lüks yerden duş, yere monteli banyo bataryası veya S’den XL’e uzanan boyutlarda özel lavabo bataryası… Üst düzey havluluk veya sabunluklar gibi uyumlu aksesuarların tümü de ince ve hassas geçişler ile sade, abartısız geometrinin aynı tasarım dilini konuşuyor.

Tasarımın geometrik yapısı, eş merkezli silindirleri baz alıyor. Genişletilen yelpaze için daha yumuşak ve insani bir form tercih ediliyor. Kontrollü organik geçişlerin getirilmesi, banyonun tüm alanlarındaki ürünlerin pürüzsüz şekilde birleşmesini sağlayarak tüm iç tasarım konseptine uyum kazandırıyor. Bu ise, genişletilen Essence yelpazesinin yüksek esnekliğine ciddi katkıda bulunarak, ister klasik lüks olsun, ister üst düzey vintage, isterse doğal sağlık atmosferi, tüm banyo tarzlarına uyumunu sağlıyor. GROHE’nin Tasarımdan sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Seum, “Kumanda koluna çok hafif bir sivrilik ekleyerek kullanıcılara daha önce hiç hissetmedikleri bir duyusal hassasiyet ve kontrol deneyimi kazandırdık” diyor.

Bu özelliklerin tümü, birçok teknolojik özellikle bir araya geliyor. Örneğin, GROHE Aqua Guide, su jetini optimal şekilde lavabonun içine yönlendirerek sıçramayı önlüyor. GROHE SilkMove®, akış ve sıcaklığın kademeli, hassas kontrolüne imkan veriyor. Bunların yanı sıra Essence iyi bilinen, uzun ömürlü GROHE kalitesini de sergiliyor.

Essence’ın her açıdan sergilediği üstünlük, çok sayıda prestijli uluslararası ödüle layık görüldü: İkonik Ödüller: İç Mekanlarda İnovasyon, İyi Tasarım Ödülü ve iF Ürün Tasarım Ödülü bunlardan sadece birkaçı. Essence, banyo tasarımını yepyeni bir düzeye taşıyarak önümüzdeki yıllarda mimarların, tasarımcıların ve tüketicilerin doğal ilk seçeneği olmaya hazırlanıyor.


logo_GROHEGROHE:
GROHE dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları sağlayıcısıdır. GROHE Group, global GROHE markası kalite, teknoloji ve tasarımın yanı sıra “Pure Freude an Wasser” felsefesini sunmayı amaçlayan sorumluluktan oluşan marka değerlerinden güç almaktadır. GROHE’nin dünya çapında 6.000 civarında çalışanı bulunmaktadır. GROHE’nin Almanya’daki çalışan sayısı yaklaşık olarak 2.400’dür. GROHE, Almanya’daki üç üretim tesisinin yanı sıra, diğer pazarlarda da birçok tesise sahip. GROHE, banyo ve mutfak ürünleri portfolyosuyla, 2014 yılında 1,2 milyar Avro tutarında konsolide satış rakamına ulaşmıştır. Ocak 2014’te LIXIL Group ve Japon Kalkınma Bankası tarafından satın alınan GROHE Group halen satışlarının yüzde 85’ini Almanya dışında gerçekleştirmektedir. LIXIL Group, inşaat malzemeleri ve ev teçhizatları sektörlerinde küresel bir liderdir. Nisan 2015’ten tarihinden itibaren geçerli olmak üzere LIXIL Group’un global sıhhi tesisat ürünleri iş kolu yeni LIXIL Su Teknolojisi Grubu (LWTG) iş birimine entegre edilecektir. GROHE, LWTG içinde bağımsızlığını sürdürecektir.