(thyssenkrupp), ROTTWEIL’deki test kulesinde AR-GE ÇALIŞMALARINI başlatıyor…

Rottweil’da inşaat aşamasında olan 246 metrelik asansör test kulesinin bu yıl Aralık ayında ana müteahhit Züblin’den devralınarak thyssenkrupp’a teslim edilmesi planlanıyor. thyssenkrupp, devralma işleminin ardından kuledeki Ar-Ge süreçlerine başlayarak Rottweil’ın konumunu kentsel mobilite çözümleri için bir inovasyon merkezi olarak sağlamlaştıracak.

thyssenkrupp Elevator CEO’su Andreas Schierenbeck, “thyssenkrupp, bu test kulesini ve yeni teknoloji parkını Neuhausen’da hayata geçirerek bölgede asansör teknolojisi anlamında en modern araştırma merkezlerinden birini konsolide etmiştir”, diyor. “Aralık ayı itibarıyla dünyanın dört bir yanındaki şehirlerin mobilite gereksinimlerine yanıt vermek için bu merkezde çözümler geliştirerek şehirleri yaşanacak en güzel yerler haline getirmeyi sağlayacağız.”

Kulede önümüzdeki dönemde test edilecek olan yenilikçi asansör teknolojilerinden biri de MULTI. Transrapid’in maglev teknolojisiyle desteklenen bu sistem, aşağıdaki gibi birçok avantaj sunuyor: Halatsız tasarım, asansör kuyusunda aynı andan birden çok kabinin çalıştırılabilmesi anlamına geliyor. Böylelikle, kuyudaki taşıma kapasitesi yüzde 50’ye kadar çıkarken binadaki asansör ayakizi yarıya iniyor. Kabinler ayrıca yükseklikle ilgili bir sınır olmaksızın hem yatay hem de dikey yönde hareket edebiliyor; yepyeni uygulamalara ve tasarım olanaklarına hayat veriyor. Yeni kuledeki on iki kuyudan üçü, yeni MULTI sistemini test etmek için ayrılmış durumda.

thyssenkrupp, Rottweil şehri ve proje için verdiği rekabetçi ihale teklifiyle başarılı olan etkinlik ajansı trend factory ile bir araya gelerek açılış töreninin Rottweil’daki 2017 “Kuleler Yılı” kutlaması ile aynı tarihlere denk gelmesi için çalışıyor. Bu tarihlerde ayrıca Almanya’daki en yüksek ziyaretçi platformu kamuya açık hale getirilecek ve ziyaretçiler, 232 metre yükseklikten görebilecekleri panoramik manzaranın tadını çıkaracak.

trend factory CEO’su Thomas Wenger, 2017’de düzenlenecek olan etkinliği dört gözle beklediğini ifade ediyor: “Yerel bir ajans olarak bu özel etkinliğin bir parçası olmak bize özellikle gurur veriyor. Test kulesinin açılışı, kulenin gelişimini ilk yapım aşamasından itibaren takip eden Rottweil halkı için çok büyük bir adım olacak. Şu anda tüm ayrıntıları açıklama imkanımız yok ancak bunun çok özel bir etkinlik olacağından emin olabilirsiniz.

Kulenin dünyada alanının en büyük projesi olarak değerlendirilen teflon (PTFE) fiberglas ön cephelerinin montajı, malzeme test aşamasının uzatılmasına olanak tanımak için yeniden planlanıyor. Ön cepheler Rottweil şehri için eşsiz bir kent simgesi ve mimari bir mihenk taşı olarak kulede önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle thyssenkrupp Elevator, bu testlerin şirketin kalite ve uzun vadeli güvenilirliğe ilişkin yüksek standartlarına uygun olarak yürütülmesi gerektiğini düşünüyor. thyssenkrupp, bu fazın tamamlanması üzerine bu olağanüstü başarıyı önümüzdeki yıl Rottweil halkıyla kutlamayı bekliyor.

Rottweil Belediye Başkanı Ralf Broß, “Rottweil sakinleri, kulenin tamamlanmasını ve thyssekrupp’la birlikte düzenlenecek olan ortak açılış törenini sabırsızlıkla bekliyor. Almanya’nın dört bir yanında başarılara imza atan ve memleketleri Rottweil’ı çok iyi bilen trend factory’nin akıllardan silinmeyecek bir etkinliğe ev sahipliği yapacağından eminiz” diyor. Şehir yönetimi ve thyssenkrupp bir araya gelerek inşaatın tamamlanacağı güne göre açılış törenleri için uygun bir tarih belirleyecek. “2017 yılı, şehir sakinlerinin ve gerek yakın şehirlerden gerekse uzaklardan gelen misafirlerin ‘Kuleler Yılını’ gerçek anlamda kutlayabilmesi adına şehrimize olan sevgimizi göstereceğimiz kültürel etkinliklerle dolu olacak.


thyssenkrupp Elevator Hakkında:

thyssenKrupp Elevator, Grubun yolcu taşıma sistemleri alanındaki küresel faaliyetlerini bir araya getirmektedir. 2014/2015 mali yılında 7,2 milyar Euro satış gerçekleştiren ve 150 ülkedeki müşterilere hizmet sunan thyssenkrupp Elevator, şirketin benzersiz mühendislik yetkinliklerini kullanarak sadece 40 yılda dünyanın lider asansör şirketlerinden biri haline gelmiştir. 50.000’i aşkın nitelikli çalışanı olan şirket, müşterilerin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş akıllı ve yenilikçi ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Ürün ve hizmet portföyü içinde yük ve yolcu asansörleri, yürüyen merdiven ve bantlar, yolcu biniş köprüleri, merdiven asansörü ve platform kaldırıcıları ile tüm ürünler için isteğe özel hizmet çözümleri yer almaktadır. Dünya genelindeki 900’ü aşkın tesisinde müşterilere yakınlığı temin etmek üzere kapsamlı bir satış ve hizmet ağı sunmaktadır.

thyssenkrupp Hakkında:

thyssenkrupp, sermaye malları ve hizmetler alanlarındaki payı giderek artan, materyaller alanında güçlü olan çeşitlendirilmiş bir endüstri grubudur. Yaklaşık 80 ülkede 155.000’e yakın çalışan, kaliteli ürünler, akıllı endüstriyel süreçler ve sürdürülebilir bir gelişme için hizmetler sunmak üzere azim ve teknolojik uzmanlıkla çalışmaktadır. Çalışanlarımızın becerileri ve bağlılıkları başarımızın temelini oluşturur. 2014/2015 mali yılında thyssenkrupp yaklaşık 43 milyar Euro değerinde satış gerçekleştirmiştir.

Müşterilerimizle birlikte Mekanik, Fabrika ve Materyal alanlarında gelecekte karşılaşılacak güçlüklere rekabetçi çözümler geliştiriyoruz. Mühendislik alanındaki uzmanlığımızla müşterilerimizin ekonomik bir maliyet ve kaynak kullanımı ile küresel pazarda avantaj sağlamasını ve yenilikçi ürünler üretmesini sağlıyoruz. Bizim için Grubun kombine gücü ile birleşen teknik gelişme ve inovasyonlar, mevcut ve ilerideki müşteri ve pazar gerekliliklerini karşılamamızı, geleceğin pazarlarında büyümemizi, güçlü ve istikrarlı kazanç, nakit akışı ve değer artışı sağlamamızı mümkün kılan kilit faktörlerdir.