22. YAPI FUARITURKEYBUILD İZMİR, 23.525 ziyaretçi ağırladı…

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen, Türk yapı sektörünün Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük fuarı olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir, 22’nci kez gerçekleştirildi. 19.000 m²’lik alanda düzenlenen fuarda 350 katılımcı en son ürün, hizmet ve teknolojilerini tanıttığı fuar, 23.525 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

ITE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, “YEM Fuarcılık olarak her yıl düzenlediğimiz Yapı Fuarı –Turkeybuild’i İstanbul ve Ankara’nın ardından İzmir’de de ziyaretçilerimizle buluşturduk. Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olan yapı sektörünün Ege ve Akdeniz bölgesindeki temsilcilerini bir araya getirerek profesyonel bir iş ve iş geliştirme platformu sunduk. Bu yıl ayrıca ‘İş Geliştirme Platformu’, ‘Seminer Alanı’ ve ‘Mimarlık ve Mimarlık Kültürü’ başlıkları altında dört farklı etkinlik düzenledik. Etkinliklerle sektörün iş hacmine katkı sağlamanın yanı sırasektöre bilgi akışı da sağlamış olduk. Sektöre sağladığımız bu katkılara zemin hazırlamak ve sektör gelişimini yakından takip etmek bizlere gurur veriyor” dedi.

Fuar boyunca gerçekleşen etkinlikler yoğun ilgi gördü

Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir kapsamında, fuar süresince, yeni pazarlar oluşumuna fayda sağlayacak “İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri”; sektöre bilgi akışı sağlayacak “Seminer Alanı” ve  “Mimarlık ve Mimarlık Kültürü” etkinlikleri gerçekleştirildi.

Fuarın “İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri” kapsamında, YEM Fuarcılık’ın desteklediği, İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmirSMD) ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliği ile düzenlenen etkinlik, 3 Kasım 2016 Perşembe günü, fuar alanında 13.30 – 19.30 saatleri arasında gerçekleştirildi. İzmirSMD üyesi Türkiye’nin önde gelen 20 mimarlık ofisi ile yapı sektörü profesyonellerini bir araya getiren etkinlik dizisinin beşincisi olan toplantıda, katılımcılar birbirleri ile yüz yüze görüşmeler yaparak üye mimarların projeleri ve firmaların hizmetleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

YEM Fuarcılık’ın desteklediği,  Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından “BUILD UPON – Bina Enerji İyileştirmeleri İçin Farkındalık Geliştirme Çalıştayı” 3 Kasım 2016 Perşembe günü, saat 10.00 – 16.30’da Seminer Alanı’nda düzenlendi. Türkiye’de mevcut binaların enerji verimliliği kapsamında farkındalığın arttırılması konusunu temel alan çalıştayda, kamu ve son kullanıcı farkındalığının arttırılması, renovasyon için gereken iş gücü ve karar vericilerin eğitilmesi konuları tartışıldı.

“Mimarlık ve Mimarlık Kültürü Etkinlikleri”nde önemli mimarlar ağırlandı…

Moderasyonunu Yüksek Mimar H. Cenk Dereli’nin gerçekleştirdiği Mimar Kerem Piker ve Doç.Dr. Nurbin Paker’in konuşmacı olduğu “Mimarlık Ortamları” etkinliği 4 Kasım 2016 Cuma günü saat 11.30’da Seminer Alanı’nda düzenlendi. Mimar Kerem Piker ve Doç.Dr. Nurbin Paker etkinlikte “yarışma, ofis, akademi ve daha fazlası” tematik kapsamı üzerine fikirlerini katılımcılarla paylaştı. Etkinlik fuar ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü.

“Mimarlık ve Mimarlık Kültürü Etkinlikleri” kapsamında gerçekleştirilen ve moderasyonu yine Y. Mimar H. Cenk Dereli tarafından yapılan bir diğer etkinlik ise “Mehmet Kütükçüoğlu ile İzmir’de Mimarlık, Tasarım ve Kentleşmeye Dair” etkinliği oldu. 4 Kasım 2016 Cuma günü saat 14.00’de Seminer Alanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte Teğet Mimarlık’ın Kurucu Ortağı Y. Mimar Mehmet Kütükçüoğlu, İzmir’de paydaşı olduğu projeler, İzmir’de mimarlık, tasarım, kentleşme ve yaratıcılığa dair görüşlerini ve bu alanlardaki yerel fırsatlar hakkındaki fikirlerini katılımcılarla paylaştı. Fuar ziyaretçileri tarafından beğeniyle takip edilen etkinlik yoğun ilgi gördü.

Altın Mıknatıs Stand Tasarımı Birincilik Ödülü: Ponsblok Madencilik ve Yapı Elemanları San. ve Tic. Aş.
Altın Mıknatıs Stand Tasarımı Birincilik Ödülü: Ponsblok Madencilik ve Yapı Elemanları San. ve Tic. Aş.

En iyi standlar ödüllerini aldı

Yapı Fuarı – Turkeybuild’in geleneksel “Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri” de fuar kapsamında sahiplerini buldu. Yrd.Doç.Dr. Burkay Pasin, Doç. Dr. Şeniz Çıkış, İnş.Müh. Yusuf Kılınç, Mimar Yenal Akgün ve İç Mimar Yelda Erantgil’den  oluşan seçici kurul, fuarda yer alan standları; “Standın ürünle kurduğu bağlantı, standın ürünün belirtilmek istenen niteliklerini en iyi şekilde vurgulaması, standın üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi, stanttaki görsel malzeme kullanımındaki estetik kriterler” gibi özelliklerine göre değerlendirmeye tabi tuttular.

Altın Mıknatıs Stand Tasarımı İkincilik Ödülü: Beymetal Alüminyum San. Tic Ltd. Şti.
Altın Mıknatıs Stand Tasarımı İkincilik Ödülü: Beymetal Alüminyum San. Tic Ltd. Şti.

Seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda Birincilik Ödülü, tasarımını Asar-ı Nefise’nin yaptığı standla Ponsblok Madencilik ve Yapı Elemanları San. ve Tic. Aş. firmasına verildi. İkincilik Ödülü, tasarımı kendilerine ait olan standla Beymetal Alüminyum San. Tic Ltd. Şti firmasına verildi. Üçüncülük Ödülü tasarımı Bora Çelik Dizayn’a ait olan standla Ak Alev Manyezit Levha Üretim san. ve Tic. Aş. firmasına verildi.

Altın Mıknatıs Stand Tasarımı Üçüncülük Ödülü: Ak Alev Manyezit Levha Üretim san. ve Tic. Aş.
Altın Mıknatıs Stand Tasarımı Üçüncülük Ödülü: Ak Alev Manyezit Levha Üretim san. ve Tic. Aş.

Mansiyon Ödülü’ne de tasarımı kendilerine ait olan Berk Demir Çelik İnşaat San. ve Tic Ltd. Şti Malzemeleri standı,  YEM Fuarcılık Özel Ödülü’ne ise tasarımı kendilerine ait olan Orge Yapı Tasarım Dekorasyon İnş. Nak. Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti standı değer görüldü.


YAPI FUARLARI – TURKEYBUILD Hakkında:

YEM Fuarcılık A.Ş.; ITE Turkey’i oluşturan şirketlerden biri olarak Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara ve Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’i düzenlemektedir. YEM Fuarcılık 39 yıllık tecrübesini, 20 ülkede 32 ofisle dünya çapında yılda 240 fuar ve konferans düzenleyen, küresel bir ağa sahip ITE Group Plc.’nin sağladığı güçlü küresel ağ ile birleştirerek, fuar katılımcılarına ve sektöre yeni iş fırsatları yaratılmasına katkıda bulunuyor. Yapı Fuarları – Turkeybuild, Türkiye ekonomisinin odağında yer alan üç büyük kent; İstanbul, Ankara ve İzmir’de, Türkiye’nin ve bölgelerinin lider fuarlarını oluşturuyor. Ulusal ve uluslararası alanda güvenilir bir marka olan fuarlar, her geçen yıl büyüyerek, sektöre sağlanan faydayı artırmayı başarıyor. Yapı Fuarları – Turkeybuild sektöre yeni ihracat kapıları açıyor, yeni işbirlikleri ve satınalmalar için fırsatlar yaratıyor. Türk yapı sektörünü uluslararası arenada da temsil eden Yapı Fuarları – Turkeybuild, yıl boyunca yerli yabancı ortalama 180.000 ziyaretçiyi buluşturuyor. Bu kapsamda ülkedeki en büyük yapı buluşması olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor. YEM Fuarcılık Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği – Türkiye İMSAD üyesidir.

Daha fazla bilgi için: www.yapifuari.com.tr

ITE Turkey Hakkında:                                                                

ITE Turkey, uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group’un Türkiye ofisidir. Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuar organizasyonları düzenleyen ITE Turkey, YEM Fuarcılık, EUF – E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri, Ekin Fuar, Platform Uluslararası Fuarcılık ve TF Fuarcılık şirketlerinden oluşmaktadır.

Yapı, turizm, kozmetik, gıda, moda, enerji, ambalaj, su ve atıksu arıtma teknolojileri, iş ve inşaat makineleri, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde Türkiye’nin lider fuarlarını düzenleyen ITE Turkey gücünü, Türkiye ve bölgedeki deneyiminin yanı sıra grup şirketleri arasında yer aldığı ITE Group’un küresel ağından alıyor. 20 ülkede 32 ofisi, 1.000’i aşkın deneyimli personeliyle dünya çapında yılda 240’ı aşkın fuar ve konferans düzenleyen ITE Group Plc.’nin Türkiye ofisi olan ITE Turkey, fuarcılık sektöründeki güçlü küresel ağını, içinde yer aldığı her bir sektöre aktararak, düzenlediği fuarlarda yeni iş, işbirliği ve satınalma fırsatları yaratıyor, bu sektörlerin gelişmesine katkıda bulunuyor.

Detaylı bilgi için: www.ite-turkey.com