[söyleşi]: “…buraya gelenler ise her standı ziyaret etme şansı buluyor.”

ARCHITECT@WORK’te katılımcı firmalarla yaptığımız söyleşilere, Vandersanden Group Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Ağbaba ile devam ediyoruz.

ARCHITECT@WORK Türkiye’de ilk kez düzenleniyor. Firma olarak sizin katılma kararınızı belirleyen ne oldu?
Öncelikle mimarlara yönelik olması. Diğer fuarlarda her alandan katılımcı var ancak burada daha seçilmiş bir grup ziyaretçi sözkonusu. Ayrıca diğer fuarlara kıyasla oldukça küçük bir alan içinde neredeyse 70 firmayı bir araya getirebilmesi önemli.

ARCHITECT@WORK’ü Türkiye’dek fuarlarla karşılaştırdığınızda nasıl farklılıklar gözlemliyorsunuz? İlk izlenimleriniz neler?
Daha büyük ölçekli organizasyonlarda görülmeme riskiniz varken buraya gelenler ise her standı ziyaret etme şansı buluyor. Sabahtan itibaren yoğun bir katılım oldu. Önemli firmalarla mimarları biraraya getiren etkili bir organizasyon olduğunu düşünüyorum.

Mimar ve tasarımcılara yönelik düzenlenen bir etkinlikte sunumların diğer fuarlara kıyasla farklılaşması da kaçınılmaz oluyor. Siz firmanıza ayrılan stant alanını sunum ve içerik anlamında nasıl kullandınız?
Bize ayrılan sınırlı bir alanımız var ancak yeterli. Büyük ve kafa karıştırıcı olmak yerine bu etkinliğe özel seçtiğimiz iki ürünü tanıttığımız yeterli bir alan var. Zaten burada önemli olan mimarlarla iletişime geçmek, tanışmak.

ARCHITECT@WORK’te hangi ürününüzü tanıtıyorsunuz?
Dış cephe tuğlalarımız arasında öne çıkan “Lithium” ve “Oud Maasland”ı tanıtıyoruz. Türkiye’de yaygın olarak kullanılanın kırmızı tuğlanın aksine gri, siyah, koyukahverengi tonlarını barındırıyor. 125 yıl garantili, yapının nefes almasını sağlayan, doğal ürünler.