(Ersa), yeni ürünlerini ORGATEC’de tanıttı…

Ersa Mobilya, Türkiye’den ve dünyadan tasarımcılarla geliştirdiği yeni ürünlerini ve ödüllü tasarımlarını, dünyanın en büyük ofis mobilyaları ve iç dekorasyon fuarı Orgatec’de tanıttı.

25-29 Ekim 2016 tarihlerinde Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleştirilen fuarda, İtalyan tasarımcı ve iç mimar Claudio Bellini tarafından tasarlanan 200 m²’lik standda, Ersa’nın uluslararası çözüm ortaklarıyla birlikte çalışma ortamlarına kazandırdığı yeni ürünler dikkat çekti. Claudio Bellini’nin Edge serisindeki akustik paneller ve Arrow yönetici odası ile sehpası, Frem Group’un Oasis telefon kulübesi ziyaretçilerden ilgi gördü. Ece Yalım Design Studio’nun imzasını taşıyan Carnival serisi ise dinamik çizgileri, eğlendirici formları ve gösterişli renkleriyle, yalnız çalışma ortamlarına değil Ersa standına da karnavalların eğlenceli dünyasını taşıdı.

Orgatec Fuarı vesilesiyle açıklama yapan Ersa Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Ata, uluslararası ortaklıklarla Türkiye dışında büyümeye devam ettiklerine dikkat çekerek şöyle konuştu: “7. kez katıldığımız Orgatec’de bu yıl her zamankinden daha güçlü bir içerik sunuyoruz. Ersa’nın üretim yeteneğini, tasarımcıların hayalleri ve uluslararası çözüm ortaklarımızın deneyimiyle birleştirmeyi başardık. 2014’te dünyanın en büyük ofis mobilyası markalarından Haworth ile tek yetkili satıcılık anlaşması yaptık. Geçtiğimiz yıldan bu yana Cappellini ve Quadrifoglio markalarının Türkiye temsilciliğini yürütüyoruz. Çözüm ortaklarımız Haworth ve Quadrifoglio da Orgatec’deki standlarıyla yeni ürünlerini tanıtıyor. Bu yıl ise yenilikçi çalışma mekanları için ofis mobilyası tasarlayan Frem Group ile ortaklık yaparak İngiltere pazarına açıldık. Fuarın ardından Frem’in Londra ve Northampton’daki mağazalarında Ersa ürünleri sergilenmeye başlayacak.”

Ersa’nın Orgatec’de Sergilediği Ürünler

Edge | Claudio Bellini: Takım ruhu ve konforu temsil eden Edge, modern çizgilere sahip ofislerde sıra dışı çalışma ortamları yaratmak üzere tasarlandı. Edge’in geri dönüşümlü keçe malzemeden üretilen bölücü panelleri; şıklığın yanı sıra işlevsel çözümler sunuyor. Mekanın akustiğine katkıda bulunan panellerin birleşme noktalarında yer alan kolonlara, elektrik ve usb bağlantıları yerleştirilebiliyor.

Carnival | Ece Yalım Design Studio: Trapeze, Lobut, Tambour ve Acrobat olarak adlandırılan Carnival ürünleri; dinamik çizgileri, eğlendirici formları ve gösterişli renkleriyle, çalışma ortamlarına karnavalların eğlenceli dünyasını taşıyor.

Oasis | Frem Group: Oasis, açık ofislerde, telefon görüşmeleri ve video konferansların yanı sıra, sessiz çalışma ortamı ihtiyaçlarını esnek, şık ve uygun maliyetli bir çözümle karşılıyor. Akustiği, ışıklandırması ve havalandırmasıyla, ofis içinde pratik ve konforlu bir mekan yaratıyor.

Arrow | Claudio Bellini: Arrow, yönetici odaları için çağdaş, işlevsel ve konforlu bir alternatif sunuyor. Adını, yönetici masasının ok görünümlü ayak sisteminden alan takımın işlevsel parçaları, yönetici odasının estetiğini koruyarak konumlanıyor.

Nikkey | Giuliano Cappelletti, Gabriele Cappelletti: Nikkey, tüm üst yönetim ihtiyaçlarını karşılayabilecek zarif, rafine ve işlevsel çözümler sunuyor.

Core&Rove | Toine van den Heuvel: Core masa ve Rove bank, yenilikçi ofislerin ruhuna hitap eden serbest ve özgür çalışma alanları yaratıyor.

Down | Toine van den Heuvel: Down sandalye, metal ayakları ve deri kaplamasıyla farklı mekanlarla uyum sağlıyor.

Twins | Ece Yalım Design Studio: İki simetrik parçadan oluşan dinamik bir forma sahip Twins koltuk, kullanıcının ağırlığına göre hafifçe esneyerek vücudunu kavrıyor.

Big Binder | Boğaç Şimşir, Erdem Akan: Geri dönüşümlü malzemeyle üretilen Big Binder, çalışma ortamındaki dağınıklığı ortadan kaldırıyor.

Corner Table | Boğaç Şimşir, Erdem Akan: Corner Table, yükseklik ayarıyla, her boyda masa, dolap ya da başka bir köşeli ofis ürünüyle uyum sağlayabiliyor.