(Seranit Grup) Genel Müdür Yardımcısı Banu Uçak WAF 2016’nın JÜRİ ÜYESİ oldu…

Seranit Grup Proje ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Uçak, Berlin’de düzenlenen World Architecture Festival 2016’da jüri üyesi olarak seçildi.

Banu Uçak
Banu Uçak

Seranit Grup Proje ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Uçak, World Architecture Festival (Dünya Mimarlık Festivali) 2016 kapsamında düzenlenen yarışmada jüri üyesi oldu. Mimarlık dünyasının önemli uluslararası etkinliklerinden biri olan festivalin bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilirken, Berlin’de düzenlenen yarışmada dünyanın dört bir yanından projeler ‘Tamamlanmış Yapılar’, ‘Gelecekte Tamamlanacak Yapılar’, ‘Peyzaj Projeleri’ ve ‘Küçük Ölçekli Projeler’den oluşan dört başlık altındaki 32 kategoride rekabet edecekler. Banu Uçak, 16-18 Kasım 2016 tarihleri arasında Berlin’de düzenlenecek olan World Architecture Festival 2016’da Tamamlanmış Yapılar – Alışveriş Merkezleri ve Gelecekte Tamamlanacak Yapılar- Konutlar kategorilerinde jüri üyesi olarak görev alacak. Banu Uçak 2 yıl önce de World Architecture Festival 2014’te jüri üyeliği yapmıştı.

World Architecture Festival dünyada mimarlığın önde gelen isimlerini ve temsilcilerini bir araya getiriyor. Mimarlıkta yeniliklerin ve başarılı uygulamaların tartışıldığı festival canlı bir bilgi ve fikir alışverişine sahne oluyor. Festivalin yarışma jürisi ise sektörün tanınmış ve etkili isimlerinden oluşturuluyor. Toplam 343 projenin finale kaldığı ödül programında, Türkiye 9 mimarlık pratiği ve 27 proje ile yarışacak. Festivalin yarışma programı kısa listeye katılan dünya çapında yüzlerce projelenin, jüri üyelerine canlı sunulması ve değerlendirilmesi ile farklılaşıyor.


Banu Uçak Hakkında:

1979 yılında İstanbul’da doğdu. FMV Özel Işık Lisesi’nin ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nü bitirdi ve halen İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım yüksek lisans programına devam ediyor.

Assos Arkeolojik kazısında ve TALU Ltd. de mimarlık denemelerinden sonra 2001 yılında yapı sektörünün öncü bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi’nde çalışmaya başladı ve burada on dört yıl boyunca farklı görevler üstlendi. YEM’deki kariyerini Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak noktaladı. Halen Seranit Grup bünyesinde Proje Satış ve İş Geliştirme’den sorumlu Genel Müdür yardımcısı olarak çalışıyor. Kariyerinin her adımında Türkiye’de mimarlık kültürünün ve yapılı çevrenin niteliğini artıran projeler geliştirmeye çalıştı ve halen devam ediyor. Aga Khan mimarlık ödülleri nominatörlüğü, Dünya Mimarlık Festivali Jüri üyeliği gibi jüri üyelikleri dışında, İNDER Yönetim Kurulu, ULI Türkiye Yönetim kurulu gibi sivil toplum örgütlerinde de görev yaptı.