(Pronet)’le Yangına Erken Müdahale: “5 Korumalı Güvenlik Hizmeti”

Ev ya da işyeri güvenliği denildiğinde pek çoğumuzun aklına sadece hırsızlığa karşı önlem almak geliyor. Oysa ev ya da işyerlerinde hırsızlık dışında yangın, su baskını, gaz kaçağı ve acil sağlık ihtiyacı gibi birçok tehlikeli durum da yaşanabiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın açıkladığı veriler de bu tezi ispatlar nitelikte. İstatistiklere göre Ocak-Temmuz 2016 döneminde İstanbul’da 15.933 yangın gerçekleşti. Bu vakaların 3.504’ünü konut, 86’sını fabrika, 5.156’sını ise diğer bina yangınları oluşturdu.

Meydana gelen tüm yangınların yaklaşık yüzde 36,5’i 12:00-17:59 saatleri arasında, yüzde 35,5’i ise 18:00-23:59 arasında gerçekleşti. Konut yangınlarının en çok meydana geldiği saatler ise yüzde 33,2 ile 12:00-17:59 aralığı oldu. Yangınların çıkış nedenlerinde yüzde 38,3 ile ilk sırada yer alan sigarayı, yüzde 22,6 ile elektrik kontağı takip etti. Veriler İstanbul’da günde ortalama 20 evde yangın çıktığını ve bu yangınların büyük kısmının mesai saatlerinde gerçekleştiğini ortaya koyuyor.

“5 Korumalı Güvenlik Hizmeti” ile yangına erken müdahale hayat kurtarıyor!

Yangın vakalarında erken müdahale büyük önem taşıyor; bu doğrultuda güvenlik sektörünün lider oyuncusu Pronet’in sunduğu ‘5 Korumalı Güvenlik Hizmeti’ ev ve işyerlerinin güvenliğinde tam koruma sağlıyor. Pronet’in 5 Korumalı Güvenlik Hizmeti yangının yanı sıra hırsızlık, gaz kaçağı, su baskını ve acil sağlık durumlarına müdahalenin dahil olduğu kapsamlı bir koruma paketi olarak dikkat çekiyor. Pronet Alarm Haber Alma Merkezi herhangi bir tehlike anında ortalama 10 saniye içinde kullanıcıları arayıp bilgilendiriyor. Ardından gerekiyorsa itfaiye, ambulans gibi yönlendirmeleri yaparak olaya en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlıyor. Ayrıca nem detektörleriyle su baskınlarına, gaz detektörleriyle de gaz kaçağı gibi diğer tehlikelere karşı koruma sağlayan sistem, Pronet Plus aracılığıyla da cep telefonu ile uzaktan kontrol edilebiliyor. 

Yangınların nedenleri *
  2015 2016

(İlk 6 aylık dönem)

Sigara % 39 % 38.3
Elektrik kontağı % 24.3 % 22.6
Baca % 4.4 % 4.3
Ütü, ocak gibi ev aletleri % 4.6 % 4.6
Çocukların ateşle oynaması % 4.3 % 5.2
Diğer % 23.4 % 25
*İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı verilerinden derlenmiştir.

Pronet Hakkında:

1995 yılında kurulan Pronet, bugün yaklaşık 200 bin aktif güvenlik sistemi kullanıcısı ve 5000’i aşan özel güvenlik projesiyle sektörünün lider şirketidir. Sunduğu güvenlik çözümleriyle kişi, kurum, kuruluş, öz varlık ve bilginin korunmasını sağlayan Pronet, ev ve işyeri güvenliğinin yanı sıra bankalar, alışveriş merkezleri, havaalanları, perakende mağaza zincirlerinin de aralarında bulunduğu birçok büyük kuruma yönelik hizmet ve çözümler üretiyor. Hizmetlerini hırsızlığa karşı önleyici ve caydırıcı tedbirlerle sınırlı tutmayan Pronet, kullanıcılarına “5 Korumalı Güvenlik Hizmeti” ile hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi olayların yanı sıra acil sağlık ve panik durumlarına da müdahale edebiliyor. İnsana ve teknolojiye sürekli yatırım yapan Pronet, bunun bir sonucu olarak alarm sonrası kullanıcıyı ortalama 10 saniyelik arama hızıyla dünya standartlarının üstünde bir hizmet veriyor. 2015’te Türkiye’de En İyi Müşteri Deneyimi Ödülü’nü kazanan Pronet, 2016’da da çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli etkinliklerinden 11. Contact Center World Awards’ta, “En İyi Müşteri Deneyimi” kategorisinde EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) birincisi oldu. Pronet ayrıca, dünyanın en saygın iş ödülleri organizasyonlarından Stevie Awards 2016’da 4 altın, 3 bronz ödül kazanarak önemli bir başarıya daha imza attı.

Detaylı bilgi için: www.pronet.com.tr