“Design for a phygital world PART II” 26 Ekim’de başlıyor!

Ekim 2016’dan itibaren dijital yayın yolculuğuna başlayan ISTANBUL-IN BETWEEN, “arada yaşama/üretme/paylaşma” kültürünü, farklı şehirlerdeki yaratıcı profiller ve çağdaş sanat & tasarım dünyasındaki yükselen değerler ile bir araya getirerek spontane bir network alanı oluşturmayı hedefliyor.

ISTANBUL-IN BETWEEN açılış etkinliği olarak dünyanın önde gelen tasarım yayınlarından biri olan FRAME Dergisi ile, 3. İstanbul Tasarım Bienali Paralel Etkinlik Programı kapsamında What’s the matter? – Design for a phygital world PART II” panel serisini gerçekleştiriyor.

Panel serisi, 26-27 Ekim tarihleri arasında ALT Sanat Mekanı’nda yer alacak. Etkinlik tasarımı İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü “The State of Design” tasarım stüdyosu ortaklığı ile gerçekleştirilecek.

Panel, fiziksel ve dijital mecranın birbiri ile amansız ve sürekli bir iletişim halinde olduğu dünya için, dijitalin fiziksel obje haline geldiği, fizikselin de dijitalleştiği yorumlar ve öneriler üzerinde duruyor. Panel serisinde dijital ve fiziksel mecra arasında somut ilişkiler kuran, mimarlık, mekan tasarımı ve dijital teknolojiler arasında etkileşimli çalışmalarına devam eden sektör profesyonelleri yer alıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü bünyesinde Güz 2016 döneminde açılan “The State of Design” tasarım stüdyo dersinde, Frame Dergisi Akademik Programı kapsamında, öğrenciler panel serisinde yer alacak bir sergileme, depolama ve deneyim ünitesinin tasarımı üzerinde çalışacak. Ünite, 26-27 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek What’s The Matter? panel serisindeki 2 saatlik süreçte yer alarak, panel konuşmacıları ve katılımcılar ile etkileşime giren bir kurgu sunacak.


PROGRAM

WHAT’S THE MATTER? – Design for a phygital world. PART II, ALT, Bomontiada

Moderator: Dilek Öztürk, Kurucu & Yayın Direktö, Istanbul-in-Between

Karşılama konuşması: Marlies Bolhoven, Etkinlik Yöneticisi, FRAME Publishers

26 Ekim 2016 / 18:00 – 20:00

Selçuk Artut, Sanatçı, akademisyen ve tasarımcı

Simge Hough, Tasarımcı ve akademisyen

Bastiaan de Nennie,  Ürün ve görsel iletişim tasarımcısı

Aslı Serbest, Mimar, sanatçı ve araştırmacı

27 Ekim 2016 / 18:00 – 20:00

Alice Dunseath, Film yapımcısı ve animasyon tasarımcısı

Osman Koç, Sanatçı, mühendis ve tasarımcı

Jordan Soderbergh Mills, Disiplinlerarası sanatçı

Büşra Tunç, Mimar, disiplinlerarası sanatçı

Yoğunluk, İnterdisipliner sanatçı insiyatifi


Daha fazla bilgi edinmek için:
www.istanbulinbetween.com
info@istanbulinbetween.com