(Baumit) ile MAKSİMUM güçte duvarlar…

Baumit’in yüksek mukavemete sahip formülleri ile daha uzun ömürlü ve dayanıklı yapılar oluşturulmasına katkı sağlayan sıva sistemleri, konuttan iş merkezlerine, metrodan HES projelerine kadar çok farklı kullanım alanlarında tercih ediliyor. Baumit’in iç ve dış yüzeyler için geliştirdiği sıva sistemleri yapı ömrü boyunca maksimum performans gösteren sağlam duvarların oluşmasını sağlıyor.

Tümüyle mineral esaslı Baumit ince sıvaları, sağlığa zararlı bir madde içermemeleri ve doğal alkali özellikleri ile ortamdaki nem oranını dengede tutarak küflerin barınamayacağı sağlıklı ortamlar yaratıyor. Hassas ayarlanmış hammadde dağılımı ile doğru şartlarda uygulandığında yüzey çatlaklarının minimum seviyede olduğu duvarlara en ağır eşyalar bile güvenle asılabiliyor. Çünkü sürdürülebilir bir kalite anlayışı ile geliştirilen sistemlerle oluşturulan duvarların her bir metrekaresi aynı güce sahip oluyor.

Farklı yüzey tipleri için geliştirilen Baumit makine sıvaları, gazbeton, tuğla ve beton zeminlerin tamamına kolaylıkla uygulanabiliyor. İç ve dış mekanda sıva üzeri uygulamalar için geliştirilen Baumit Glema Brillant, saten dokusu ile daha pürüzsüz yüzeyler elde edilmesini sağlarken mineral esaslı kaplama ve düzeltme sıvası Baumit Perla Royal, yüksek nefes alma kabiliyeti ile duvarların nem oranını dengede tutuyor. Su itici özelliği sahip ürün, ince sıva ve/veya boyadan önce, çimento esaslı sıvalar ve ısı yalıtım kaplamaları üzerine düzeltme katı olarak uygulama esnasında kolay çalışılan bir ürün olması açısından özellikle tercih ediliyor.

Avrupa Florya Konakları
Avrupa Florya Konakları

Baumit’in iç mekanlar için geliştirdiği, yüksek tutunma özelliğine sahip olması nedeni ile projelerin özellikle tercih ettiği ürün Primo 1, iç mekanda kaba sıva olarak en yüksek fiyat-performans seviyesini sunuyor. Primo 1 ayrıca Baumit’in 2016 yılında başlattığı, projelere silolu ürün sevkiyatı ile sunulan bir ürün. Proje alanında dolumu yapılan silolarda ürün, silo altı ürün taşıma sistemi ile kullanım noktasına taşınıyor. 140 metreye kadar ürün sevk edebilen sistem, daha yüksek noktalara ara pompa ile ürün basabiliyor.

Baumit’in gaz beton duvarlar üzerine ön serpmesiz uygulama imkanına olanak vermesi açısından MPA 35L sıvası da öne çıkan ürünleri arasında.

ÖzdilekPark İstanbul
ÖzdilekPark İstanbul

Baumit sıva ürünlerinin kullanıldığı projelerden:

  • Avrupa Florya Konakları
  • Sinpaş Altınoran
  • Skyland İstanbul
  • ÖzdilekPark İstanbul
  • Rönesans Maltepe, İlbank
  • Ankara Beypazarı HES Projesi vb.